• az önce vefat haberini öğrendiğim, ankara hukuk’un sütunlarından biri, borçlar genel efsanesi.

“sormaz ki bilsin, sorsa bilirdi. bilmez ki sorsun, bilseydi sorardı” dizelerin hala kulağımda hocam. kayseri ve kayserililerle esprilerin, derslerin hafızamda. seni tanıdığım için şanslı hissediyorum. mekanın cennet olsun.
  • sorulan her soruya muhakkak bir makale ya da teze atıf yaparak cevap veren hocam. allah rahmet eylesin "beyefendi" .
  • akademik başarısını değerlendirecek yeterlilikte değilim, derslerimize de girmedi çünkü ben öğrenciyken henüz yeni doçent olmuştu, medeni hukuk kürsüsünün daha o yıllarda en etkili hocasıydı, bu etkinliği fakülte yönetimine ya da akademik camiaya ilişkin bir etkinlik olarak algılanmasın, öğrenci ayırt etmeksizin kapısını çalan herkese bir şekilde yardımı dokunurdu, merhametli bir anadolu çocuğuydu, diğer pek çok hoca gibi mal mülk peşinde koşan biri de değildi, bu iyilikleri ona çok geniş bir perpektif sağlamıştı, ülkenin neredeyse her yerinde son derece etkili bir aü hukuk eski öğrencisine ulaşabiliyordu, bir dönem zeki ergezen zamanı bayındırlık bakanlığı başhukuk müşavirliği yaptı, onun dışında idari görev kabul etmedi, kendisine çok ciddi makamlar teklif edildiğini fakat reddettiğini biliyorum, isteseydi yıllar önce çok rahat bir şekilde akp ya da mhp kontenjanından kesin seçilecek bir yerden aday da olabilirdi ancak kendisi siyasete de mesafeli durdu, makamı cennet olsun, nur içinde yatsın
  • vefat haberini derin bir üzüntüyle aldım.

güzel hocam. allah rahmet eylesin.

aklına yatmayan, haklı bulmadığı işi almadığını söylerdi.
    temiz bir anadolu insanı, iyi bir aile babasıydı.
    mezun olduktan sonra samimileştik. çok güzel anılar biriktirdik. mütevazi biriydi. hukuk bilgisi inanılmaz engindi. isviçre federal mahkemesinin güncel kararlarına kadar günceli takip eden, kendini sürekli geliştiren biriydi.
    odasında eski usul bi radyo vardı. polis radyosu dinlerdik.
    su bardağında çay içer, maraş usulü tarhana cips yerdi.
    hayat enerjisi yüksek, esprili biriydi.
    fikret hocayı ve süha hocayı çok sever, hayatında ayrı bir yer verirdi.
    çocuğum olunca bulunduğum şehre ziyarete gelecekti. 3 buçuk aylık oğlum var ama rabbim nasip etmedi. veysel hocam göremedi.
    ah hocam çok üzdün bizi.
    mekanın cennet olsun. allah rahmet eylesin
  • bir süredir hacettepe üniversitesi nöroloji bölümünde yoğun bakımda olan değerli profesör. ankara hukuk fakültesinin sitesinde hoca için kan bağışı yapılması gerektiği yönünde bir duyuru yapılmış, ben de buradan duyurayım.
  • beynine giden damarlardan birinin tıkanması sonucu felç geçirdiğini duymuştuk, borçlar hukuku genel hükümler dersini aldığım saygıdeğer hocam. allahtan şifa diliyoruz
  • neden hala adına sözlükte başlık açılmadığına şaşırdığım ankara üniversitesi hukuk fakültesi'nde eğitim veren akademisyen. profesör ünvanı olmakla birlikte yazdığı medeni hukuk alanında önemli çalışmaları bulunmaktadır. tahkimi de iyi bilir, şimdi de arabuluculuk konusuna yoğunlaşmıştır. naif bir insan, mütevazı de.

bonus: duble paça pantolon giyer.
  • tüm ailesininin, sevenlerinin ve öğrencilerinin başı sağ olsun. uzun süredir yoğun bakımda tedavi gördüğünü duymuştum. kendisi ankara hukukta medeni kürsüsünde ders verirdi.
  • ne kadar şansa yaşayan canlılar olduğumuzun bir örneği daha. bir başka rahatsızlığı için kısa süreli hastaneye gitmiş sağ salim gelmesi bekleniyordu. birkaç gün sonra beklenmeyen bir pıhtının beyin damarlarını tıkaması haberi geldi kendisi yerine. hem genç hem güzel bir insan ve hoca tüm engin bilgileri ile orada ama değil. hem umut hem endişe dolu günler. sonra aylar. çok zor süreç, sapasağlam sevdiğinle daha zor muhtemelen.
    ailesinin ve sevenlerinin sabrını arttırsın rabbim. kendisine rahmet eylesin. incitmesin inşallah.
    yine alemlerin rabbine emanetsin hocam.
    çok üzgünüm.
  • ankara üniversitesi hukuk fakültesi medeni hukuk anabilim dalında hocaydı kendisi. ne lisans ne de yüksek lisansta kendisinden ders almıştım ancak özellikle sınav dönemi adını çokça duymaktaydım. sol tarafta adını görünce başlığa girip bakma ihtiyacı duydum. aynı kürsüyü paylaştığı hasan seçkin ozanoğlu gibi onu da erkenden kaybetmişiz. allah rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap