• sevgili hocamın vefat haberini büyük bir üzüntüyle aldım. mekanı cennet olsun.
  • enerji hukuku alanında parmakla gösterilen hukukçulardan biriydi ayrıca. mekanı cennet olsun.
  • eşya hukuku alanında verdiği yetkin eserleri sayesinde gıyaben tanıdığım, tanışmak istediğim bir hocaydı. yaşasaydı, ürettiklerinin birikimiyle, bu alanda da parmakla gösterilen büyük hocaların arasında sayardık eminim.

mekanı cennet olsun.
  • tüm ailesininin, sevenlerinin ve öğrencilerinin başı sağ olsun. uzun süredir yoğun bakımda tedavi gördüğünü duymuştum. kendisi ankara hukukta medeni kürsüsünde ders verirdi.
  • genç yaşta vefat eden medeni hukuk profesörü. tanrı rahmet eylesin. ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.
  • ne kadar şansa yaşayan canlılar olduğumuzun bir örneği daha. bir başka rahatsızlığı için kısa süreli hastaneye gitmiş sağ salim gelmesi bekleniyordu. birkaç gün sonra beklenmeyen bir pıhtının beyin damarlarını tıkaması haberi geldi kendisi yerine. hem genç hem güzel bir insan ve hoca tüm engin bilgileri ile orada ama değil. hem umut hem endişe dolu günler. sonra aylar. çok zor süreç, sapasağlam sevdiğinle daha zor muhtemelen.
    ailesinin ve sevenlerinin sabrını arttırsın rabbim. kendisine rahmet eylesin. incitmesin inşallah.
    yine alemlerin rabbine emanetsin hocam.
    çok üzgünüm.
  • kendisinden 1 dönem borçlar genel dersi alabildiğim değerli hukukçudur. ışıklar içinde uyusun
  • aühf te bir sene boyunca dersine giren bir son talebesi olarak şu söylemek istiyorum allah rahmet eylesin çok iyi bir insandı yukarıda belirtilen kadar yetkindir osmanlı dönemindeki kadastro düzenlemelerini bile ezbere bilen bir insandır.derste öğrenciyi ezse bile bu zamanlarda bakıyorum ki özel hukuk alanında ne öğrendiysem vedat hocaya altaş hocaya ve tabi ki veysel hocaya borçluyum dersinde fikret eren hocanın kitabını 2 kere okuduğum halde( devamlı dersine giderdim )dersinden 30 ile kalmıştım.o zaman nefret ediyordum veysel hoca dan ama şimdi sayesinde bir yerlere geldik diyicem daha gelemedik ama beni hayallerimi keşfetmeyi sağlayan hocadır mekanı cennet olsun.
  • akademik başarısını değerlendirecek yeterlilikte değilim, derslerimize de girmedi çünkü ben öğrenciyken henüz yeni doçent olmuştu, medeni hukuk kürsüsünün daha o yıllarda en etkili hocasıydı, bu etkinliği fakülte yönetimine ya da akademik camiaya ilişkin bir etkinlik olarak algılanmasın, öğrenci ayırt etmeksizin kapısını çalan herkese bir şekilde yardımı dokunurdu, merhametli bir anadolu çocuğuydu, diğer pek çok hoca gibi mal mülk peşinde koşan biri de değildi, bu iyilikleri ona çok geniş bir perpektif sağlamıştı, ülkenin neredeyse her yerinde son derece etkili bir aü hukuk eski öğrencisine ulaşabiliyordu, bir dönem zeki ergezen zamanı bayındırlık bakanlığı başhukuk müşavirliği yaptı, onun dışında idari görev kabul etmedi, kendisine çok ciddi makamlar teklif edildiğini fakat reddettiğini biliyorum, isteseydi yıllar önce çok rahat bir şekilde akp ya da mhp kontenjanından kesin seçilecek bir yerden aday da olabilirdi ancak kendisi siyasete de mesafeli durdu, makamı cennet olsun, nur içinde yatsın
  • özlüyorum hocamı. yumuşak kalpli, muhteşem bir insandı. alanında çok yetkin olmasının yanı sıra çok da düşünceli birisiydi. evlerimiz yakındı. hayatta olsaydı hala yakın olacaktı. bazen evine yemeğe de davet ederdi öğrencilerini. pek duygusal bir insan olarak tanımlamıyorum kendimi ama veysel hocam aklıma geldikçe gözlerim dolar. gün geçtikçe daha çok özler, eksikliğini hissederim. baba gibi bir insandı öğrencileri için. yeri doldurulamaz, doldurulamayacak bir insan.
hesabın var mı? giriş yap