• apak başbakanımızın bağımsız yargısının casuslukla suçlayıp tutukladığı, artık deniz kuvvetleri komutanı olması imkansızlaş(tırıl)an koramiral. eski genelkurmay başkanı terörist ise (!), general ve albayların yarısı çeteciyse (!), veysel kösele de casus (!) olabilir tabiki. yarın ben de siz de bunlardan biri olabilirsiniz. bağımsız yargıdan kaçış yok.
  • donanma komutanı olarak oramiral rütbesi ile halihazırda görev yapmaktadır.
    oldukta babacan bir tavrı vardır.
    en azından ben öyle gördüm.
    askerlere karşı tavrını bilemiyorum
  • bu seneki yüksek askeri şura'da çizik yediği anlaşılan oramiral.
    normal şartlar altında bu yıl deniz kuvvetleri komutanı olması gerekiyordu. yakında kokusu çıkar herhalde.

ergenekon zamanında fetöcüler tarafından tutuklanmışlığı, darbe girişimi sırasında esir edilmişliği olan birisidir.
  • teamüllerin alt-üst, hiyerarşinin politize edildiği bir ortamda kendisine istifa harici bir yol bırakılmayan şerefli bir subaydır.
  • tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmıştır.
  • kitap yazsa, röportaj verse de tüm detaylarına kadar okusak yaşananları. 2002 yılından bu yana kademeli olarak türk silahlı kuvvetleri bünyesinde devam ettirilen operasyonun son kurbanı kendisi..
  • deniz kuvvetleri komutanlığı'nda kurmay başkanlığı görevini yürüten koramiral. bir üsteğmen ile birlikte izmir'de çağrıldığı adliyede tutuklandığı söyleniyor.
  • siyasi iradeyle ters düştüğü,atatürkçü çizgiye yakın olduğu için istifa ettirilen donanma komutanı.
  • cumhurbaşkanı adayı olabilecek addır.
    ağır, akıllı, devlet umur görmüş
    gözü tok devlet adamı,
    sakin,
    asker disiplinine sahiptir.

şu anda da türk deniz kuvvetlerinin
    donanmanın en kıdemli
    en yüksek rütbeli subayıdır.

yeterince mücadele etmemişmiş !?
    diye emekli olmaya
    kendinden üç alt rütbedeki subay
    komutanı yapılarak mecbur edilmiştir.

(o da hem kendisi, hem de deniz
    kuvvetleri komutanı açısından
    emekli olmuştur.)
  • istifa etmiştir ya da önceki entylerden anlaşıldığı kadarıyla ettirilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap