şükela:  tümü | bugün
  • 1977 yılında ankara'da doğdu. müzikle çok küçük yaşlarda buluşmasına karşın mesleğe yönelik dönük eğitimin ilk adımlarını 1991 yılında aynı zamanda ağabeyi de olan doçent atilla sağlam' la başladığı gitar eğitimiyle atmıştır.

gitar eğitiminde daha hızlı yol almasını sağlayan gitarist murat işbilen' le 1994 yılında çalışmaya başladığında aynı dönemlerde r. utku özkanoğlu, soner çifçioğlu, soner egeselgibi gitaristlerle çalışma fırsatı yakaladı.

2000 yılında mezun olduğu niğde üniversite eğitim fakültesi müzik eğitimi bölümü' nde gitar eğitimini gutay yildiran' nın öğrencisi olarak tamamladı.

bir gitarist ve eğitimci olarak gitar eğitimi ve öğretimi konusunda deneyim kazanmak ve müziği anlama, yorumlama düzeyini arttırmak amacıyla t. müller pering, a. diaz,t.hopstock, gibi uluslararası gitaristlerin "workshoplarına" katıldı.

bu deneyimlerin katkısıyla ülkemizde çeşitli konserlere katıldı ve çeşitli resitaller verdi. katıldığı konserlerde solo seslendiriciliğin yanısıra oda müziği eserlerinin seslendirilmesine önem veren bir müzisyen anlayışını benimsedi.
    almanya' da y.lisans eğitimi almak için yaptığı araştırmalar sırasında çeşitli gitar ustaları önünde çaldı. bulgaristan ve rusya gibi ülkelerde resitaller verdi.

kendisine ithaf edilen atilla sağlam' ın bestelediği "özgür' ce-özgün soyutlama" ve alexsander mekaev' in bestelediği "scherzo" adlı eserlerin ilk seslendirilişini yaptı. alexsader mekaev'in bestelerinin toplandığı cd çalışmasında seslendirici olarak yer aldı.

halen uludağ üniversitesi eğitim fakültesi güzel sanatlar eğitimi bölümü müzik eğitimi anabilim dalı' nda öğr.elamanı olarak gitar eğitimciliği görevini sürdürmektedir.

kaynak:http://www.klasikgitar.org/

11 ekim 2005 te, adına ithafen bir konçertonun da bitirildiği gitarist.
    çok da iyi bir insandır kanımca, şu nota var mı dememle, ertesi gün posta kutumda notaları hem de fazlasıyla bulmuşumdur*
  • uçan adam sabrinin gitar çalan versiyonu. bastığı bir tane temiz nota yok gitaristim diye üniversitede ders verir bu tipler.