şükela:  tümü | bugün
 • şu an halk tv’de konuk olan ekonomi profesörü. sözlükte kendisi hakkında bilgi bulamayınca google amcaya sordum. yeditepe üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü’nde öğretim üyesiymiş.

  ekonomik analiz adlı günlük finans notlarını paylaştığı twitter hesabı:

  şu
 • haddini aşma profesörü.
  https://twitter.com/…tatus/1091739155116240896?s=19

  galatasaray'ın bugünkü alanyaspor maçı ilk 11'ini paylaşarak aklı sıra eleştiren profesör. "hangi ülkenin takımı bu" demiş.
  arkadaş gel de sana hangi ülkenin takımı olduğunu anlatsınlar. anlamazsan bir daha anlatsınlar. yine anlamazsan bir kez daha anlatsınlar. ben anlatırdım da o kadar vaktim yok. herkes uyanık arkadaş bu memlekette ya. işine bak ya sen. öğrencilerinle uğraş. memleketin ekonomik sorunlarıyla uğraş. kimseye kızmam buna kızdım bak.
 • “emekliniz yurtdışına tatile gidemiyorsa fakirsiniz demektir.”

  “işsizlik artarsa oyun da artar!
  gündem ekonomidir, mutfaktır!”

  twitter adresinden paylaşımlarını takip ettiğim ekonomist’tir.
 • 2-3 hafta önce falandı sanırım, enflasyonun açıklandığı hafta mıydı neydi. izmir'de bir pastanenin tanıtımını retweet etti. ben de "ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" vari bir gönderme yapıyor zannettim.

  şimdi 3-4 günde bir o pastaneyi retweet edip duruyor. ben ankara'da yaşayan ve kendisinin @ekonomikanaliz hesabını, ekonomi gündemi hakkındaki değerli yorumlarını okumak için takip eden bir bireyim. bana ne izmir'deki pastanenin reklamından? pastanenin ortağı mıdır, akrabasının mıdır nedir?

  son zamanlarda attığı tweetler içinde de çok boş olanlar var. takibi bırakmam yakındır.