• hehe aptallar prim veriyormuş. bu iddaya sahip kişi, önümüzdeki 72 saat içinde olacak olan 5 üzeri depremler için 15 nokta ve büyüklük aralığı vermeni ve bunlardan herhangi birini tutturman durumunda savını kabul edeceğimi beyan ediyorum.

hatta 20 nokta ver sen ya. dünya üzerinde rastgele 20 nokta ver 72 saat içerisinde bunlardan birinde 5+ deprem olsun.

adam gibi okusanız anlarsınız. adam magmada başlayan hareketlilikten iz düşümler alarak ilk başta tüm neredeyse dünyayı kapsayan, daha sonra da giderek çemberi küçültmeye çalıştığı bir alan veriyor. hatta adamın dökümanlarını incelerseniz cihazının çok elektrik harcadığğını bu yüzden 2 cihazı finanse edemediğini ancak teki ile bu kadar kesinlik alabildiğini söylüyor.

adam gerçekten ufak sapmalarla güzel tahminler yapabiliyor ve türkçesi bozuk, internet kullanamıyor diye adama meczup deniyor.

ya hayır sen ne kattın şu insanlığa ülkeye de bu adamın yaptığı çalışmayı hor görüyorsun.
  • kesinlikle sahip çıkılması gereken insandır. çok çok yüksek olasılıkla tutturuyorsa, saatler öncesinden uyarıyorsa laf yetiştirip açık aramaktan vazgeçip bu keşfe alete yönteme her neyse sahip çıkıp geliştirmesine yardım etmeli. yerde bazı sapmalar var ama adam yaklaşık olarak gene bildi. abd olsaydı savunma bakanlığından iki kişi gönderip aldırır gizli merkezlerinde misafir eder keşfini incelerdi. bizde uğur ışılak veya tuğçe kazaz falan olman gerekiyor dikkat çekmek için.
  • şahsen tanırdım. doksanlı yıllarda bakırköy çamlıktaki dükkanında bir yıla yakın süre mesaimiz olmuştu. haksızlığa tahammül edemeyen yapıya sahipti. çabuk öfkelenir aynı süratle öfkesi geçerdi. dostluğu ve sofrası herkese açıktı. yıllar sonra deprem cihazı ile gündem olunca ziyaret edip bilgisayarında yapılması gereken sistem bakımı ve donanım iyileştirmelerini yapmıştım. deprem cihazından, geçmişten gelecekten uzun uzadıya konuşmuştuk. sonra facebook yaygınlaşınca listeye ekledik tabi.

yalan dünya işte. sen seksenli yıllarda istanbul orta siklet boks şampiyonu ol, yıllarca spor yapmaya devam et, içki sigara kullanma, olabildiğince mazbut yaşantı sür sonra bir kalp krizi seni saniyeler içinde alıp götürsün. (vaktiyle sırf spor olsun diye bakırköy mahmutbey arası uzunlukta mesafeyi zorlanmadan koştuğuna şahidim)

rahmetli vatanını milletini seven, çalışkan, ailesine düşkün, manevi değerlere bağlı biriydi. son derece titiz çalışırdı. içine sinmeyen eksik gedik işi asla teslim etmezdi. kendi deyişiyle "yaptığın işçiliği önce kendin beğeneceksin" sözünü prensip edinmişti.

allah rahmet eylesin veysi abi, taksiratını affetsin, hakkımız varsa helal olsun. başta aile fertleri olmak üzere tüm sevenlerine, yakınlarına sabırlar ve baş sağlığı dilerim.
  • ana dili google translate olan bir abimizdir. nitekim yazdıklarından bir halt anlaşılmamaktadır.
  • 6.3lük depremi aslında cihazı ölçmüş ama kendisi iftarda rahatsızlandığı için analiz edip takipçilerini uyaramamış, ben yemedim*
  • bakanlık cihazıyla ilgileniyormuş sanırım.
    tam olarak nasıl bir cihaz, nasıl çalışır bilmem ama 'şarlatan, depremi nasıl bileceksin cahil?' diyerek yabana atılmamasını diliyorum.
    sonra gelip burda 'türkiye'de neden bilim gelişmiyor ya' diye ağlıyorsunuz.
    ortada bir gerikafalılık varsa o da bu önyargıdır.
  • dün olan antalya depremini de bildiğini iddia ediyor. evet 7 aralık da şöyle demiş

"1)trakya ,romanya ve adriyatik denizi üçgeninde:depremin net büyüklüğü:"4.8" büyüklüğünde
    2)ikinci mesafe sinyal karşılığı,doğu anadolu(erzincan,malatya ve bitlis üçgenidir.
    3)girit,aydın ve antalya üçgeni dahildir.
    bu alanlarda "4.8" büyüklüğünde deprem olmasa "5.6" büyüklüğünde deprem demektir.
    en uzak mesafe depremi uzak doğu veya amerika kıtasında önce ve değerinde "7.8" büyüklüğünde olursa yakn deprem:"4.8" büyüklüğünü geçmez.
    6 saat sonra 20 saat içinde ilk belirtisi çıkar 44 saat içinde tamamlanır."

yani kısaca romanya, adriyatik, trakya arasında veya erzincan, malatya, bitlis arasında veya girit, aydın, antalya arasında veya uzak doğu veya amerika kıtasında deprem olacak...büyüklükleri de 4.8 veya 5.6 gibi geniş skalalar içinde olacaktır vs.. demiş. böyle bir tahmini 1 kere yaparsanız ve tutarsa tesadüf veya kahinsiniz demektir ama aynı tahmini sürekli deprem olan bölgelerde tekrarlar ve tutturursanız bu en hafif tabiriyle uyanıklıktır!

şimdi önceki tahminlerine bir bakalım

1 aralık 2013 tarihinde yine hemen hemen aynı bölgelerde, benzer şiddetlerde bir deprem tahmini yapıyor

"1]izmir,rodos ve antalya üçgeninde:"4.1" ve "5.1" büyüklüğünde deprem olmasa:"5.2" büyüklüğünde deprem olur.
    2]ikinci mesafe karşılığı: doğu anadolu[van,malatya ve erzurum üçgenidir.]
    3]en uzak mesafe karşılığı:endonezya ve çin civarı önce ve değerinde olursa:"7.3" olur.
    bu deprem değerinde olursa yakın deprem:"4.1" büyüklüğünü geçmez."

3 aralık 2013 de rodos da bir deprem oluyor ve bakın 2 gün önceden bildim diyor.

http://www.veysikurtdeprem.com/…id=261&b=haberdetay

şimdi bir de bahsettiği örneğin rodos-izmir-antalya üçgeni denilen bölgede 1 sene içerisinde gerçekleşen deprem sıklığına bir bakalım

http://udim.koeri.boun.edu.tr/map/tr/oneyear.html

hatta son 1 ay içinde meydana gelen depremlere bakalım

http://udim.koeri.boun.edu.tr/…p/tr/thirtydays.html

cin fikirli olsam bu coğrafyada neredeyse her gün birden fazla deprem olduğunu bilir bu bölge üstüne iddialar sıralar ve tutan tesadüfleri istatistik diye sunar ve bakın depremi biliyorum derdim. bunu yaparken de deprem hareketlerini izler sismik hareketliliğin yoğunlaştığı dönemlerde bu tahminleri yaparak isabet şansımı arttırırdım. bir tahmininde 4.8 ila 5.8 arası bekliyorum demiş. istanbul da 4.8 deprem olacak olsa herkes evinden dışarı fırlar, ufak çatlaklar oluşur, ağır hasarlı yapılar dışında bina yıkımı pek gözlemlenmez, evinde kimse uyuyamaz, istanbul dışında kalacak yeri olanlar şehri terk eder. 5.8 şiddetinde deprem olsa istanbul toplu mezara döner!

edit: oldu ve dönmedi denmiş. o dönem konuşulan üzre kuzey anadolu fayında olacak bir depremden bahsediyorduk. güncel deprem orta marmara fayinda oldu. bu da fay yapisi acisindan buyuk fark yaratiyor.
  • sanıyoru bu abi elindeki cihaz ile belli başlı elektromanyetik sinyalleri kaydediyor ve işliyor.

o yüzden sinyal ilk kez ortaya çıktığında çok geniş bir alandan bahsederken, elde ettiği veriler arttıkça çemberi daraltıyor.

bir kere ben bu adama geçen sene saros körfezindeki depremin şiddetini ve derinliğini tahmin ettiğinde çok şaşırmış ve takip etmeye başlamıştım.

geçen sene saros civarındaydım bu sene de denizlideyim ve şimdi de denizli civarı diyor abimiz.

belli ki emekli radarcı abimiz bu internet işlerine çok da aşina değil. o yüzden font değiştirip renklendirerek vurg yapmaya çalışıyor. kullandığı türkçe de pek net değil evet ama tahminleri takip etmeye değer.
  • 4.4 lük ege depremini de bilmiştir. hem de derinliğiyle. 5.7 km demişti bir kaç saat sonra oldu. bence bu adamı ciddiye almak lazım.
  • adamın adını ilk kez şimdi duydum. bazı depremleri bilmiş; tesadüf müdür değil midir hiçbir fikrim yok.

ama adamın deprem uyarılarını anlayabilmek için tercümana ihtiyaç olduğu kesin.
    bu nedir abi allah aşkına?
    " ilk sonuç: izmir açıkları:4.2 oldu.yeterli değildir.çıkan sinyal değerlerini karşılamıyor.iyon denizi/güney yunanistan tarası:4.3 ve 4.4 oldu.yeterli değildir.

1) 4.9 büyüklüğündeki deprem için son sinyal cihaz tarafından onaylandı.
    bu sinyal:5.6 büyüklüğünde deprem üreten sinyaldir.
    not:eğer önce ve değerinde:orta amerika ile şili arası ve endonezya civarı mesafesi için:6.9 büyüklüğünde,ancak7.6 büyüklüğünde deprem üretir.
    bu deprem değerinde olursa yakın deprem:4.8 büyüklüğünü geçmez.kahraman maraş ,bingöl ve tokat üçgeni dahildir.
    iyon deni ile girit arası ikinci mesafe sınırları içindedir.
    6 saat sonra 10 saat içinde ilk belirtisi çıkar 48 sonunda tamamlanır."
hesabın var mı? giriş yap