şükela:  tümü | bugün
  • istanbul universitesinin arkasinda kalan yere verilen isim.
    bolca motorlu ta$it bulunur,
    orn: minibus otobus romen hatun (bkz: igrenc espiri)
  • son gördüğümde minibuslerin kalkmış ama yurt önünde bekleyenlerin hala mevcut olduğu mekan
  • metro duragi yapilacak oldugundan dolayi minibuslerin kaldirildigi semt .
  • elektrik ve sular idaresine ait vezneler yüzünden adının vezneciler olduğunu düşündüğüm semt. istanbul üniversitesi fen fakültesi girişi de burdadır.
  • eskiden direklerarasi oldugu rivayet edilen muhit..
  • minibuslerin kaldirildigina cok sevindim zira, vezneciler yurdunda gecen 4 yilim boyunca o minibuslerden, soforlerinden, yolcularindan cok cektik...yalniz minibuslerden degil tabii ki, yurtta da cok cektik, 1500 kiz bir arada, kumes gibi kalabalik odalar...banyo yok, hamam var, o da hafta da 3 gece falan ancak calisirdi, kantin igrenc otesi bir yerdi..hatta benim kaldigim yillarda kantini taksimdeki 1001'i isleten adamlar isletirdi???
  • istanbul üniversitesinin arkda kısmı kız öğrenci yurdunun bulunduğu öğrenci otobus ve seyyar kaynayan iğrenç bir mekan
  • devasa bir pergelle burayı merkez alıp, beş kilometrelik bir çember çizerseniz, şehrin en tarihi yerlerini içine alan bir daire elde etmiş olursunuz. istanbul üniversitesi öğrencilerinin adını sık sık telaffuz ettikleri bir yerdir. fotokopiciler, tostçular ve kürkçüler mekanıdır.
  • nedense vezneciler deyince aklıma vıcık vıcık insan, toz, gürültü geliyor. insanın midesini bulandıran istanbuldaki herhangi varoş semtten biri gibi.
  • 7 yılımı ayakta otobüs bekleyerek geçirdiğim için benim için otobüs durağı anlamına gelen kelime. orada beklerken geçirdiğim saatleri toplasam kim bilir ömrümün ne kadarını orada harcamışımdır.

(bkz: vefa lisesi)