şükela:  tümü | bugün
 • astrolojide "yanan yol".

  15 derece terazi ile 15 derece akrep arasında kalan bir grup yıldıza denk gelir. etkisiz kalan veya talihsiz olaylara işaret eder.
 • maşa’allah ve el-biruni de dahil olmak üzere bazı astrologlara göre yanan yol, güneşin düştüğü 19 derece terazi ile ayın düştüğü 3 derece akrep arasında yer alsa da genel kanı 15 derece terazi ve 15 derece akrep arasında olduğu yönündedir.

  malefik doğası gereği bu bölgeye düşen gezegenlerin zarar gördüğüne inanılır, bundan en çok etkilenler de yukarıda belirttiğim nedenden dolayı güneş ve aydır.

  horary'de yükselenin yanan yolda kalması ise soru soranın konuyle ilgili başının derde girebileceğine yorumlanır.

  son olarak, yanan yolun en ilgi çeken yanı bence spica ve arcturusu içinde barındırmasıdır. en ünlü benefik sabit yıldızdan ikisinin burda olması ironik değil midir? tabii bunların yer aldığı terazinin 23. ve 24. derecelerin kurtarılmış bölge olduğunu belirtmeden geçmeyelim...
 • astrolojide, karanliklar vadisi, yanan yol via combusta.dır
  zodyak’ta 15 derece terazi ile 15 derece akrep arasında yer alan bölge. bu bölgede sert doğalı sabit yıldızlardan dolayı, özellikle saat astrolojisinde bu alana düşen nokta ve gezegenlerin sıkıntı, sorun, bela ve şiddet altında olacağı ifade edilir. bir soru haritasında yükselen burcun yanan yolda kalması soru soranın, konuyla ilgili başının derde girebileceği belirtilir. yanan yol natal haritaya da uygulanabilir. soru haritasında yanan yolda yer alan haritalar radikal olarak kabul edilmeyebilirler.