• bu site yasal bir karaborsa platformu gibi. açıkçası, bana pek güven vermedi. nedenini sorarsanız, herhangi bir bilet aradığınızda, herşey sizi sanki evrende kalan son bileti satıyorlarmış gibi bir ilüzyon oluşturmak üzerine kurulmuş. say say bitmez ama en basit örnek, kaç bilet istiyorsunuz sorusu için, ne seçerseniz seçin, o kadar bilet kalmış gibi gösteriyorlar = müşteriyi aptal yerine koymak. (yani 3 bilet seçerseniz, altta kırmızı olarak "only 3 tickets left" yazıyor, 8 derseniz "only 8 tickets left" :)) ) 250 tl'lik bileti sanki 1000 tl'den düşmüş gibi göstermeler falan. rezalet. açıkçası ucuz esnaf işi bu hareketlerle bilet satmaya çalışan global bir sitenin bende güven uyandırması mümkün değil. ha sonunda bilet alabiliyor satabiliyorsunuz (diğer yorumlardan gördüğüm kadarıyla) ama bu iş böyle yapılmamalı.
  • kahtalı mıçı'nın konserine bile bilet baksanız şu uyarı çıkması muhtemel

- 65 kişi daha bu konsere bilet arıyor!!!!!!
    - acele edin yoksa yer kalmaz!!!!!
    - geri dönerseniz bu yeri bir daha alamazsınız!!!!!
    - mükemmel yer!!!!! kesintisiz görüş!!!!
    - mükemmel fiyat!!!!!

sonuç 300 tl bilet 150 tl hizmet bedeli.
  • buradan geçen hafta euroleague fina four'a bilet sattım. malum biletler 2 farklı dosyadan oluşuyorlar, dosyaları sisteme yüklerken her nedense final gününe ait dosyayı kabul etmedi. o gün bugündür bir çok mail ve twitter mesajı yolladım. zor bela biletleri falanca email adreisne atmam gerektiğini söyleyen bir cevap aldım , göndermeme rağmen 4 gündür en ufak bir hareket yok. biletlerin son satış ve teslim tarihi 12 mayıs sanırım. aldı beni bir stres :)

olur da satın alan arkadaşa teslim etmezler veya herhangi bir nedenden dolayı satışı tamamlayıp bana parayı vermezler diye korkar oldum. internetteki yorumlara bakılırsa durum vahim. bir tane olumlu yazı yok. mağdur kişi sayısı oldukça fazla.

dur bakalım ne olacak ? ufukta bize kaçacak bir bilet ücreti gözüküyor. hakkımızda hayırlısı diyelim :(

edit: final four pazar günü bitti .adamlar sonraki çarşamba mail attılar paranızı gönderdik diye. perşembe günü para hesabıma geçti. beyan ettikleri rakamın tamamını kesintisiz (komisyonsuz) göndermişler. muhtemelen komisyonu bileti satın alan arkadaştan kestiler.
  • sanirim bir konuyu netlestirmekte faide var:
    bu site ebay gibi bir site...

her sene tomorrowland gibi sayili etkinlik icin birinci el biletler, bizzat organizatorler tarafindan viagogo ustunde satisa cikarilir. "sayili" kismina dikkat edin. keza bu etkinlikler icin bilet satacak teknik altyapiyi sunmaktan baska bir sey yapmaz viagogo, ve bu etkinlikler icin primary sale oldugu acik acik duyurulur.
    bu etkinliklerde fiyatlar sabittir, ve organizator belirler. cunku bunlar birinci el biletlerdir.

bu bir avuc etkinlik disinda hangi konsere, maca, tiyatroya, festivale bilet alirsaniz alin, o bilet ikinci el bilettir.
    viagogo size bilet milet satmaz. bileti o biletin sahibi satar, ve siz ondan satin alirsiniz. yani "bilmem ne biletlerini on yuz bin milyon yurodan satisa koyan yavsaklar" gibi tanimlar o kadar anlamsiz oluyor ki, anlatamam.
    keza bileti kaca satacagina, bileti satan hayvan karar veriyor. viagogo'nun "sen o bileti o fiyata satamazsin, serefsiz" deme hakki bile yok cogu ulkede. ki bunu yapmakla yasal olarak yukumlu oldugu ulkelerde de o biletin "etiket fiyatinin yuzde bilmemkac ustunde satilamaz" kurallarina uygun satisa cikmasini da garanti ediyor, cunku kanuna uygun olmayan fiyattan girilen biletin satisa cikmasina izin vermiyor.
    daha acik yazamam sunu: cemkirecekseniz gidip giseden bileti 100 liraya alip, kendisi konsere gitmek yerine o bileti 1000 liradan satisa cikaran yavsaklara cemkirin.

viagogo'nun bu noktada alicinin adresine gidecek kargo etiketini uretip, bileti teslim aldigindan ve biletin sahte olmadigindan emin olup, ondan sonra parayi saticiya yatirmak disinda hic bir islevi yok.
    escrow ya, daha acik nasil anlatilir bilmiyorum: escrow
    ne fiyati belirleyen viagogo, ne de konser biletlerini ucuza kapatip satisa cikaran viagogo.
    o bir ebay.

ebay diyince anlamiyor olabilirsiniz, daha da turkce yazmaya calisayim:
    sahibinden.com denen sacma sapan sitede bir seylerin emlakcidan, oto galeriden, aracidan, boktan, pusurden degil de gercekten sahibinden satildiginin dusunun... viagogo boyle bir site iste.

yani bana viagogo'yu savundurdunuz ya, odin belanizi versin.
  • elinizdeki bileti satmak için sizden ewallet isteyen salak oluşum.

paypal'um var benim; ewallet da neyin nesi, diye feryat ediyorum ama yanıt da vermiyorlar. bu kadar da profesyonellikten uzaklar.

edit: ayrıca güç belâ satışa çıkardığınız bileti etkinlikten bir gün önce "artık zamânında yollayamazsınız." diyerek satıştan çıkartacak kadar da beyinsizdirler. lan o elektronik bilet, elektronik!! e-postayla yollayacağım!!!
  • benim için ocak 2016'nın ilk günlerinden beri biletimi bana ulaştırmamış olan ve ulaştırana kadar her gün düzenli olarak küfür etmeye devam edeceğim sitedir şimdilik.

biletler gelirse laflarımı aynı coşkuyla geri alıcam, söz.
  • 4 sene evvel sziget biletlerimi satmasına rağmen bana 400 küsür euro ödememiş firmadır bu. para almanın mümkün olduğunu zannetmiyorum.
  • burdan euroleague final four 2017 için 2 bilet aldım. gerçi 3 gün kalana kadar elinizde olacak dediler ama içim içimi yiyor. direkt euroleague sitesinden buraya yönlendirmiş olması içimi biraz ferahlatıyor ama sanırım sinan erdem'e girene kadar rahatlamıcam. final heyecanının üstüne bir de bilet heyecanı yaşatıyorlar adama. zira bildiğiniz gibi bilet fiyatları daha çıktığında insanlık dışıydı zaten, umarım üstüne bir kazık daha yememişizdir.
  • (bkz: #130415236)
  • önden (bir yolunu bularak) bol bol bilet alıp (bkz: karaborsa), biletler satışa sunulmadan fahiş fiyatlarla satan site. şu an için 4 nisan 2013 uefa ligi çeyrek final ilk mücadelesi olan fenerbahçe- ss lazio maçı 2 kişilik t. telekom tribün bilet fiyatı 389.72 avro.
hesabın var mı? giriş yap