şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul büyükşehir belediye başkan adayı kadir topbaşın çılgın projesi. yat limanı, plajları, havuzları ile cazibe merkezi olması bekleniyormuş. tuzladan ve marmaran bahsediyor şaka filan değil. hepsine tamam diyorum ama 25 milyon turist çekmesi bekleniyor deyince oha demeden kendimi alamadım. şu an zaten türkiyeye gelen toplam turist sayısı zaten 35 milyon civarı yılda. hep çılgın işler peşinde koşmaktan gerçeği göremiyor sanırım ülkeyi yönetenler. lakin onların ve bizim gerçeklerimiz apayrı.
 • deniz üzerine konuşlandırdıklarını iddia ettikleri otel odalarının önüne
  pek bir yaratıcılık örneği sergileyerek palmiye serpiştirilmiş proje.

  en azından "görseller"i öyle diyor.

  şehrin her yerine diktikleri palmiyelerde netice yüzde 3-5 iken deniz dolgusuna yapılacaklar merak mevzuu.

  veya değil, koy gitsin.
 • akpli belediye başkanının napıp edip 7 haziran genel seçimlerinden önceye yetiştirttiği mega proje. denizi biraz daha doldururlarsa tuzladaki işimden darıcadaki evime yürüyerek gidebilirim, ha gayret şadi başkan.
 • dün itibariyle yarisi açılmış yarısı da 12 haziranda açılacak olan avm ve marina.
 • dün yerinde gezip gördüğüm yer. evime yakın olduğu için gittim ama maşallah benden başka herkes oradaymış zaten.

  mağazaların yarısı faal, yarısı ise henüz açılmamış. daha hazır olmadığı için de haliyle bir düzensizlik var. lunapark ve roller coaster aktif değil.

  gördüğüm kadarıyla güzel restoranlar var. happy moon's un da gelmesi iyi olmuş. ama restoranlardaki fiyatlar genel itibariyle piyasaya göre %10-%20 daha pahalı. pahalı olmasına pahalı ama hepsi tıka basa dolu.

  akşam üzeri sinekler bastı. az değil ama baya sinek. lcw mağazası iyi oldu bizim için. bebeğe alışveriş yapacağız diye tuzla'dan pendik'e, gebze'ye gitmek zorunda kalıyorduk. buradaki mağaza standart lcw mağazalarından kat kat büyük.

  1 seneye kalmaz anadolu yakasında tepeye oynar burası.

  hatırladığım ve fotolardan çıkardığım restaurant ve markalar;

  gloria jean's coffee
  starbucks (henüz aktif değil)
  happy moon's (henüz aktif değil)
  tavuk dünyası
  danna köfte
  evin döner
  iki satır
  kırkpınar
  robert's coffee
  baydöner
  kasap döner
  simit sarayı

  hotiç
  greyder
  lcw
  fabrika
  sport instreet
  sarar
  hummel
  efor
  beymen business
  altınyıldız classics
  celal gültekin
  mavi
  flo
  derimod
  kiğılı
  colin's
  lls (lüks markaların satıldığı bir mağaza)
  pamidor

  the company
  carrefoursa
  english home
  koçak gold
  rossman
  suwen
  kiano

  edit: roller coaster açıldı, lunapark aktif. akvaryum açılmadı. mağazaların %95'i faal. capello cafe'yi öneririm.
 • yeni bir merkez. özellikle anadolu yakasında oturan ve hafta sonu için alternatif arayanlara iyi bir tercih olabilir. içinde neredeyse bütün markaların mağazaları var. en çokta simit sarayına sevindim. tuzla ve pendik çevresinde şubesine hiç rastlamamıştım. buraya gelmesi iyi oldu. offff kaşarlı simit.

  servis durumunu bilmiyorum ama ulaşım olarak; 130, 130a, 500es otobüsleri veya tuzla-pendik dolmuşları ile çok rahat ulaşılabilir. bu kıyağımı unutmayın. iyi eğlenceler.
 • 20 yılı aşkın süredir tuzla'da oturan bir insan olarak nötr düşüncelere sahip olduğum merkez.

  pozitif olarak gördüğüm yanlarını sıralamak gerekirse;

  - tuzla'nın son yıllardaki gelişimine daha da ivme kazandıracaktır. birçok insana iş imkanı sağlayacağı kesin. ayrıca istanbul'un kasabası olarak görülen bu semtin imajını yukarılara çıkaracaktır.

  - sahilinde oldukça çok miktarda bulunan kahvecilere alternatif olarak her yaştan insanların zaman geçirebileceği mekanlar açıldı.

  - her yere uzak olan tuzla'nın sakinleri kıyafet, ev vs alışverişi için en az yarım saatlik yol gitmek zorunda kalmayacak. buradaki insanlar için çok önemli bir konu bu bence.

  buraya kadar herşey güzel. ancak tuzla'yı diğer istanbul semtlerinden ayrı kılan özelliği şehirleşmeden uzak kalması ve sakinliği ile rahatlatıcı bir yanının olmasıydı. artık bu sadelik kalmadı. bu beni üzerken bi yandan da düşündürüyor. eskisi kadar huzurlu bir yer olmayacak bundan sonra.

  ancak belki de ben yanılıyorum. önümüzdeki yıllarda bize neler katacağı bilenemez.
 • kyk cup'ın bu seneki ana sponsoru olmuş. 27 haziran’da istanbul boğazında yapılacak ve kalamış yelken kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilecek organizasyonun hazırlığında olan firma.
 • gayet güzel olmuş yer. sıkıcı ve kapalı avm kültüründen uzak, sokaklardan oluşan yapısı, havuzları ve tepelerdeki ağaçlarıyla gayet güzel görünümlü olmuş. ki daha o ağaçlar büyüyecek, peyzaj mimarisi tamamlanıcak derken dahada güzel olacaktır.
 • sturbucks bulunmayan avm.