• gerçekten çok başarılı bir kanal. nazi almanyasına dair anormal detaylar veren belgeseller yayınlanıyor. şu an hitler'in halkı belgeseli var mesela.
  • blutv platformunu alkışlamama sebep olan kanal. artık buradan da 24 saat izlenebilecek bu güzel belgeseller.
  • güzel bir kanal olmasına karşın bazı belgeselleri bilimsellikten çıkabiliyor. musa'nın mucizelerinin, kızıl denizi yarışının, rotasının mümkün olup olamayacağını inceleyen bir belgesel serisi bile görmüştüm. hitler'in cinsel eğilimini ve ilişkilerini inceleyen bir başka yapımı göreli de 1-2 hafta geçmedi.

"tarih bir bilim midir?" sorunsalına tosladığımdan ötürü belki bana çok belgesel gibi gelmedi. ama science et vie asla bu tür şeyler düşündürmedi bana. bilgi, hatta gereksiz bilgiden ötürü boğulabilirsiniz. ama severek izliyoruz ikisini de o ayrı. yoksa king philip'in ne kadar paranoyak bir herif olduğunu ve game of thrones izlemeden bu entrikaları kaynağından nasıl öğrenecektik?*
  • d-smart aboneliğime devam etme nedenim olan, tarihi belgeseller yayınlayan muazzam tv kanalı.
  • (bkz: imparatorluğun bedeli)
    harika bir belgesel serisini sizlere sunuyor.biraz taraflı olsalarda yinede iş yapar bi kanaldır.
  • galiba tivibu'ya geldi. izliyorum şu an. çok mutluyum lan

edit: sabah 'bu kanalı izleme yetkiniz yoktur' diyor. bunlar bir şeyler deniyorlar zaa
  • derin zaman tarihi (deep time history) adında bir programına denk geldiğim ve aynı programın diğer serilerini hiçbir yerde bulamadığım dsmart kanalı. bulabilen varsa yeşillendirsin hayrına.
  • d smart a devam etme nedenimiz bu kanal beni benden alıyor.
  • yüksek bütçeli prodüksiyonlar yayınlayan kanal.

sanırım bizde dikkat çekmediği için dublaj bütçeleri düşük. ingilizce dinleme seçeneği var ama çoğu belgeselde türkçe altyazı yok.

ingilizcesi iyi olan kişiler için yatırım tavsiyesi olabilir.
  • history'nin ((bkz: history channel)) history olduğu zamanlarda bu dandik kanalı kim izler la diyorduk, şimdi durduramıyoruz
hesabın var mı? giriş yap