şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil sosyal medya sloganı ile ortaya çıkan oluşum. ilk izlenim sanki her şeyden biraz alıp ortaya karışık yapmışlar gibi.
  • akşam akşam noluyo amk dedirten uygulama. piyasaya birden hızla girdiler sanki. ya da ben mağarada yaşıyorum yeni keşfettim. her şey tam tıkır işliyo, epey profesyonelce hazırlanmış. ilk izlenimim daha çok yaşam asistanı gibi. garson çağırma bile var amk neler oluyo hayatta.
  • (bkz: rezerve)

buralar çok şenlenecek
  • imitasyon italyan ayakkabı markası gibi bir isim seçmişler. bu nasıl yerlilik lan?
  • ilk milk değildir. ilk olmasa bile en başarılı yerli sosyal ağ için (bkz: scorp) ayrıca yerli olunca noluo anlamıyorum. sen öyle başarılı ol ki türkler kullanmasın, amerikalılar kullansın, ruslar kullansın varsın biz kullanmayalım.
  • genel olarak yavaşlık ve etiketle aramalarda takılma vb. teknik meseleleri halletseler, gayet şık, hoş uygulamamız. daha çok yerli sosyal medya istiyoruz..
  • %100 yerli deniyor ama ne ismi yerli ne de içindekiler tamamen yerli. hashtag ve check-in yerine de türkçe kelime bulup kullansaydınız en azından tamamen yerli derdik.
  • turkce konuşmayı bilmeyen biri ile çektikleri " yerli ve milli " reklamına youtube üzerinden denk geldiğim firma. a haber canlı yayını gibi reklam yapmışlar. kafadan kullanılmayacaklar listeme girdiler bravom
  • 1985 yılında kullanılmaya başlayan ingilizce ınternet kelimesi, "kendi aralarında bağlantılı ağlar" anlamına gelen ınterconnected networks teriminin kısaltmasıdır. ınter- öneki ingilizce'de arasında ve karşılıklı anlamlarına gelir. net kelimesi ise ağ anlamına gelir

zaman zaman internet kelimesi yerine kullanılan "www" kısaltması ise world wide web (dünya çapında ağ) sözcüklerinin akronimidir ve internet ile eş anlamlı değildir.

bunu neden yazdım.. "yerli" kafasındaki arkadaşlar özellikle de reklam yazarları şunu fark etmeli.. kullandığın bilgisayardan bağlandığın networke, yazılım programlarına kadar her şey yabancı kökenli. ve sen kalkmışsın bütün bu yabancıların sağladıkları ile yarattığın şeye "yerli" diyorsun.

hepsini geçtim. internet, web bunlar evrensel olarak kabul görmüş ortak bir dil ortak bir paydadır. başına "yerli" sıfatı koymak bana çok gereksiz ve saçma geldi. hele hele üretim sürecindeki bütün altyapılarının yabancı kaynaklı olduğunu düşünürsek komik bile diyebiliriz.

tanım : youtube'da reklamına denk gelerek varlığından haberdar olduğum hede.
  • youtube reklamı ile haberdar olduğum, reklamı izlerken üç adet yorum yaptığım uygulamadır.
    1 - daha güzel türkçeli bir abla bulamadınız mı?
    2 - bu video biraz daha kısa olamaz mıydı?
    3 - o itici herifi oynatmak zorunda mıydınız?