şükela:  tümü | bugün
  • http://www.viber.com/?ref=dl

reklamını yiyim, şu anda sadece iphone'lar için geçerli olan fakat bb ve android versiyonları da çıkmaya yakın, kanaatimce app piyasasındaki en çılgın icat. az önce keşfettim ve çılgıncasına mutluyum.

ne işe mi yarıyor? whatsapp var ya, onun konusmalısı. dünya üzerinde 3g olan her yere... veeeee (drumroll) tamamen ucretsiz. smartphone u oldugu halde indirmeyip sonra turkcell'den vodafone'dan o2'den şikayetçi olanları odunla dövmeye başlayacaklar kısa süre sonra.

şaka gibi; lakin pek sevdik biz bu şakayı.
  • az önce indirdiğim program. ilk denemeyi yaptım, cillop gibi çalışıyor. şaştım kaldım. ah şu ayfon denen meret askerdeyken olacaktı ki...
  • yayın yaydırın mesaj atın facebook'ta paylaşın, twitter'da şeedin ki herkes kullansın.

başkaları da kullandıkça kolaylaşacak zaten önceden beri kullananların işi.
  • popüler olması ile birlikte gsm şirketlerinin dava açacağı konuşulmaya başlandı bile. hep siz kazanın ulan, hep ve sadece siz.
  • skype'a göre ne artısı olduğunu anlayamadığım program. zaten ücretsiz konuşuyorduk? üstelik smart phone'dan smart phone'a kısıtlaması da yoktu, bilgisayarı falan da arıyorduk?

edit: skype da 3g'de çalışmaktadır.

editdit: skype gibi buddy eklemek yerine bu programa sahip kişilere doğrudan telefon numaralarından ulaşabilmemizi sağlıyormuş.
    hayatın anlamını arayan adam'a teşekkürler.
  • şu an iphone apps de top freenin top u durumundaki program. indirdikten sonra size bir mesaj gönderiyor. o mesajı silmeyin çünkü programı silip tekrar kurmanız gerektiğinde aynı şifreyi kullanıyorsunuz. adres listesindeki diğer viber lilerin hepsini göremeyebiliyor, bunun için listenizdeki telefonları +90 ile kaydetmeniz gerekiyor. sanki yan odadaki biriyle konuşuyormuşsun hissini versede, 3g ile bağlandığında seste kesilmeler olabiliyor, ama wireless da çok net.

yaptım oldu.
  • ara ara ortaya çıkan "voip üzerinden telefon numarasına bedava çağrı" programları furyasının smartphone piyasasına düşmüş halidir. gsm şirketlerinin filan ocağına incir ağacı dikeceği ilk etapta olası gelse de bu tip furyalar uzun sürmez, zira dünya üzerinde ip'den pstn'e veya gsm'e bedava çağrı sonlandıran enayi bir operatör yoktur (yani siz bu program ile bir turkcell numarası aradığınızda eninde sonunda aralarda birisi en azından turkcell'e veya anlaşmalı olduğu birilerine para öder).

bu hizmeti kullanıcılara bedava sunmaya çalışanlar da cebinden verdiği bu parayı bir süre sonra veremez olur ve bedava işi orada biter, veya aslında iş en başından beri bedava vermek değil de bedava ayağına kısa sürede çok müşteri çekmektir. bunun en yaygın örneği voipbusterdır, başlıktaki entryler sırayla okunursa 1 sene içerisinde bedava işinin bittiği görülebilir.

bir de şu vardır, steve jobs amcanın tepesi atar, "ulan biz at&t olsun osmancell olsun operatör bağlamak için kıçımızı yırtıyoruz, heriflerin yaptığı işe bak lan" der 5 dakikada appstore'dan kaldırırlar uygulamayı. olmamış iş değil, google voice'undan, paypal'ine kadar kimseyi takmayan balıkçıyaka, her sabah "ulan bugün kimi kovsam appstore'dan" diye uyanıyor.

tabi imkan varken son kullanıcıya kaymak yemek düşer, orası ayrı. android versiyonu çıksa sanki kullanmayacağım*. adres defteri entegrasyonu filan hoş şeyler tabi.
  • 4.1 in unlock çıkmadığı için ipod olarak kullandığım cihazımı görüşmelere açan fevkaladenin şevkinde olmasa bile aleladenin fevkinde bir uygulama. güzel bişi, bitmeden yemeli.
  • 3 gündür 15 deneme sonunda hala onay mesajı alamamış olduğum aplikasyondur. gelene nasıl geliyor onu da anlamış değilim
  • cin gibi bir şey. yok böyle bir şey.