şükela:  tümü | bugün
  • odatv'nin tweeti sayesinde haberdar olduğumuz youtube'daki görüntülü biyografi kanalı..

sinan çetin ile ilgili olanı dikkat çekmiştir..

https://youtu.be/msr8_nchvvs
  • güzel kanal, acımasızlığına devam etsin. futbollu versiyonu futboldan haz etmediğimden tamamıyla izlemedim. futbol biyografisini kaan bey sunuyor.

bir de hanımefendi var, pelin. metni iyi yazılıyor ve ayrıca kendisi de güzel sunuyor. kanalın kalitesini kendisinin sunduğu biyografilerden atadım. (hee, atadım.) biraz hızlı konuşurken hafif kaçırabiliyor (hızlı olması mecbur, bayağı bayağı metin sunuyor) ancak toy sanırsam bu konuda, kendini daha da geliştirecektir.

yani aslında kanal formatı olarak iyi gidiyorlar, zannımca birkaç ilgi alanı daha ekleyecekler. bence boş kanal değil, yürüyedursunlar. yarım saat bekleyip anca 5 kelime sunan kanalların yanında nimet.

düzeltuş: adres eklendi, bir altta.

https://www.youtube.com/…l/ucsjo5ein6ikh8amd0igwtza
  • ''yanlı, acılı biyografiler'' mottosuyla ünlüler hakkında video biyografiler yayınlayan bir youtube kanalı. ilk videolarını ekim 2016'da yayınlamışlar ve şu an 864 aboneleri var. iki video izledim de yakında abone sayılarının ciddi bir artış göstereceğini düşünüyorum..
  • abone sayılarının azlığı, ne kadar kaliteli olduklarını gösterir nitelikte. zira yüksek aboneli youtube kanallarının içeriğinin ne kadar saçma ve gereksiz olduğunu hepimiz biliyoruz. bu kanalda gerçekten güzel genel kültür bilgileri veriliyor ve izlerken anlatım insanı sıkmıyor.

güzel bir metin yazarları var, sunucu hanım da gayet iyi sunuyor. gözler çok kayıyor metne ama o da olsun artık. :) emeklerinin karşılığını almaları dileğiyle, yolunuz açık olsun.
  • acımasız değil bildiğin gerizekalı biyografilere yer veren video kanalı.
    didaktik tavırlarıyla kerimcan durmaz'a gay haklarını nasıl savunması gerektiğini, aleyna tilki'ye de şarkıcılığa 231091 yaşında konservatuvar eğitiminden sonra başlaması gerektiğini, ünlü bir şarkıcı olmak istemenin yanlışlığı, ünlü bir bilim adamı / cerrah olmak istemenin makbullüğü..

bir bok olmayacak bizden anlarından birindeyim.
    arkadaşım size ne?
    kızın yaptığı işte kalitesizlik diz boyu, belki büyür daha iyi şarkılar yapar.
    ama size ne?

sanat olmasın mı lan? müzik olmasın mı? tüm gençler öss'ye çalışıp olmadıkları şeyi oldurmak zorunda mı? zorla güzellik olmaz, zorla bilim hiç olmaz. kafaya matematik girmiyorsa girmez, giriyorsa da meslek seçme özgürlüğü vardır.

bernini üç-beş yaşından beri heykeltraş olmak için çalışmasa bernini olmazdı.
    sanata küçük yaştan başlamak sadece ve sadece iyidir.

kerimcan durmaz, bir kişinin bile gaylere önyargısını kırabiliyorsa, iyidir.

ot gibi yaşamaya yönelik tavsiyelerinizi alıp gidin.
    sistemin popçuyla topçuya, fenomene daha çok kaynak ayırmasını eleştirebilirsiniz ama bireylerin popçu olma isteği size kalmış bir şey değil.
  • fena olmayan videolar çekiyorlar ama bir eksiklik var bence.

mesela son nihat doğan videosu, herkesin içten içe bildiği bir şeyi güzelce anlatmışlar ancak; nedenini anlatmamışlar.

nihat doğan gibi surreal ve yeteneksiz tipler nasıl ünlü oluyor? bunun altında yatan sosyolojik ve psikolojik etmenler nelerdir? bunlardan kabaca, basit, anlaşılabilir ve komik bir şekilde bahsedilmesi gerekiyor bence. böylece insanlar nihat doğan'ı savunsa dahi bunun gibi yeni türeyecek insanları bloklayacaktır.

yanlarda çıkan baloncuklar okumaya değmeyecek yazılar nihat doğan'ın, kerimcan'ın biyografisini merak etseydim oturur okurdum bir yerden. ben daha çok anlatılanla ilgileniyorum.

o baloncuklar bahsedilen terimleri açıklamak için kullanılabilir, hatta yeri geldiğinde kanıt niteliği taşımalıdır. örnek vermek gerekirse sinan çetin videosunda sinan'ın cihangirde arsaları var dediniz ama kanıt? kanıt yok. araştırınca çıkıyor tabii ama kahve muhabbetinden mutlaka öte geçmeli. birileri videoya baktığında yalan yanlış saçmalıyorlar diyecektir, resmi gazeteye inanma diyen dayı var bu ülkede. bunları minimuma düşürmek için kanıt şart. (bir şüpheci olarak söylüyorum bunu)

anlatım hızı muhteşem gerçek içerik sunuyor. diğer formattan bıktık artık.

haaa peki bunları neden buraya yazıyorum? git videolarının altına yaz değil mi? nedense burayı bol bol okuduklarına dair bir hissiyat var içimde. bu hissiyatı azaltmak lazım.

not: futboldan hiç anlamadığım için futbol muhabbetleri beni çok kesmiyor. bu söylediklerim futbol içeriğini ilgilendirmiyor.
  • tespitler, benzetmeler, alıntılar bir şaheser. bu durum üye sayılarının azlığından da belli !! tahminimce 90 sonrası doğanları pek yakalayamayan ya da bunun için kasmayan, 'neysek oyuz' kafasında temiz ve kodumu oturtan bir dil kullanıyorlar.. zaten lafını esirgemeden ve ima etmeden direkt söylemesi beni yakalayan tarafı oldu.. bu vidyo işi inşallah çıkışları olur ve sonrasında daha uzun programlar yapabilirler..şahsım adına, oturup dinlemeyi çok isterdim..sunucuları ufuk kaan karacan ve bir de; pelin olgun özellikle buraya liseli gibi <3 yapasım geldi..
  • güzel tespitlerde bulunan youtube kanalı. son zamanlarda abone sayılarını arttırmak için bir çaba içindeler ama potansiyel kitleleri zaten çok büyük değil. acı yeme challenge slime yaptık falan filan çoğunluk bunlarla ilgileniyor. kimsenin doğrularla işi yok ama siz gerçekleri çatır çutur söylüyorsunuz. keşke değerinizi anlayanlar daha fazla olabilseydi.
  • şu videoyla tanıdığım ve çok beğendiğim youtube kanalı.

sloganlarıyla müsemma olarak videoları "yanlı ve acılı", abone sayılarının bu kadar az olması da zaten kalitelerini ortaya koyuyor. "nedir?" zart zurt gibi kanalların arasından hızla sıyrılıp hakettiği yere gelecektir umarım.
  • inanılmaz eğlenceli biografi videoları olan bir youtube kanalıdır. keskin ve acımasız eleştiriler yöneltmesine rağmen bir çok kişinin duygularına tercüman olmuştur.

sunucusu olan öğrendiğim kadarıyla ismi pelin olan bir arkadaşımız varmış. buradan kendisine aşık olduğumu belirtiyorum. niyetim ciddi değil çok ciddi. avusturya alplerine karşı karşı bir yaşam bile vaadiyorum.

not-1: zeus'u seven debe'ye soksun.
    not-2: bu başlık işe yaramazsa başka yollar denerim. mesele fransa türk büyükelçisinden mesaj yollayabilirim.