şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün televizyon kanalları arasında gezinirken çok etkileyici ve derinden sarsıcı kamu spotuna denk geldiğim çağrı.
  biraz araştırma yapınca aşağıdaki bilgilere ulaştım.
  tüyler ürpertici vahşi gerçekler bir kez daha kadınların yüzüne yüzüne çarpıyor suriye'de...

  buradan ulaşabilirsiniz

  ''...bazı kadınlar hamileyken alınmış ve orada doğum yapmıştır. bazı kadınlar çocuklarıyla alınmıştır. bazı kadınlar ise, tutulan yerlerde tecavüze uğramış ve tecavüz sonucu olan çocuğu orada doğurmak zorunda bırakılmıştır. birleşmiş milletler bağımsız uluslararası suriye araştırma komisyonu damgalanma endişesi ve travma gibi nedenlerle cinsel şiddet vakalarının gerçekleşenden az bildirildiğini beyan etmiştir...''

  ''...06.03.2018 tarihinde sabah basın açıklaması ile istanbul’dan yola çıkarak sırayla izmit, sakarya, ankara, adana şehirlerinden geçerek suriye sınırına ulaşacağız ve 08 mart 2018 dünya kadınlar günü sabahı suriye sınırından dünyaya sesleneceğiz. konvoy boyunca oyalı yazmalar sembolümüz olacak. sınırda basın açıklamamızı yaptıktan sonra bir kamp ziyaretinde suriyeli kadınlarla bir araya geldikten sonra istanbul’a döneceğiz...''
 • suriye rejimi ve muhaliflerin gücü altında ezilen yüzlerce kadın ve çocuk vardır. bundan hem fikiriz lakin bu sosyal sorumluluk hareketi bana zamanlama olarak pek masumane gelmiyor. son dönemde iyice artan suriye rejimi ve kardeşim esad ile görüşülsün seslerinin çok arttığı bir noktada, siyasi iktidarın yani akp'nin "suriye rejimi ile görüşülsün" seslerini bertaraf etmek için hazırlanmış bir kurgu gibi gelmektedir.
 • 8 mart dünya kadınlar günü münasebetiyle suriye sınırında olması planlanan, tamamen insani kaygılarla düzenlenen, son derece anlamlı ve önemsenmesi gereken vicdan hareketi. yolları açık, sesleri gür olsun.

  http://www.vicdankonvoyu.org/
  https://twitter.com/vicdankonvoyu
  (bkz: uluslararası vicdan konvoyu)
 • yola çıkmış olan konvoy. dünyayı vicdan ve merhamet sahibi insanlar kurtaracak. selam olsun zulme ve işkenceye sessiz kalmayanlara.

  https://twitter.com/…voyu/status/970953340887687168
 • başörtü konvoyu.

  bu tiplerin müslüman olmayan kadınlar/insanlar için zerre kadar empatisi yoktur. varsa yoksa hükümet politikalarına destek.

  çakma humanistler.
 • bosnalı, pakistanlı, güney afrikalı, türk, kürt kadınlardan oluşan, suriye hapishanelerindeki tutuklu kadınlara uygulunan tecavüz ve işkenceleri protesto edecek konvoy. bu konvoyu dahi eleştirenler aynada uzun uzun kendilerine bir baksınlar.