şükela:  tümü | bugün
 • 24 temmuz pazartesi günü denizli askeri saha geçiş yolunda gerçekleşen motosiklet kazasında dostumuz ibrahim düzen hayatını kaybetti. kendisinin kullandığı 09 be 626 plakalı motosikletle çamlık istikametine doğru giderken askeri saha geçiş yolunda direksiyon hakimiyetini kaybedip, orta refüje çarptı.

  düzen'in arkadaşları ise böyle bir kazanın mümkün olmadığını iddia ediyorlar. bir aracın düzen'e çarptığı ya da sıkıştırdığı belirtiliyor. görgü tanıklarının verdiği bilgilerin üzerine polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı. soruşturma kapsamında şimdiye kadar 2 görgü tanığı ifade verdi.

  olayın aydınlatılması ve açıklığa kavuşturulması amacıyla kardeşi ali düzen, #vicdanınasesver hashtag'i altında 'vicdanına ses ver' ismiyle facebooktan bir grup oluşturdu:

  https://m.facebook.com/…?ref=page_internal&mt_nav=1

  kardeş ali düzen'in ise konuya duyarlı ve vicdan sahibi görgü tanıkları ve yetkililere seslendiği video:

  https://m.facebook.com/…99575305&id=474646936247168

  daha fazla farkındalık yaratabilmesi ve gündemde tutulması; görgü tanıklarının da ifadelerinden yola çıkarak olayın tam anlamıyla aydınlığa kavuşturulması için hiçbir konuda duyarsız kalmayan ve konu bu tarz vicdani meseleler olduğunda yek vücut olan sevgili sözlük yazarlarına taşın altına ellerini koymaları ve ellerinden geldiğince konuyu gündemde tutmalarını naçizane rica ediyorum. şimdiden çok teşekkür ederim...