şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: vice)
 • dünyanın önemli bölgelerine muhabir gönderen ve inanılmaz röportajlar yapıp sitesinde youtube aracılığıyla yayınlayan site...

  abd'deki ferguson kentinden, ırak ve suriye'ye kadar müthiş videolar çekip, işler başarıyorlar.

  en son yezidiler'in yanına gitmişler... yezidiler, "bizi pkk kurtardı. peşmergeler üniformalarını bile bırakıp kaçtı ama pkk kurtardı onlar olmasaydı, yezidi diye bir şey kalmazdı" diyorlar. pyd kamplarına gidiyorlar, ışid'çilerle konuşuyorlar... yorum katmadan sadece haber yapıyorlar. müthiş bir site.

  https://news.vice.com/ 'da...
 • 500 milyon dolar yatırım almayı başarmış dünyanın en iyi haber kurumudur. *bizler türk haberleri ile kendimizi avuturken çatışma alanına girerek muhabirliğin nasıl yapılacağını gösterenler muhabirlere sahiptir. rusya, ukrayna, suriye, ırak, kürdistan, ferguson...

  vice news gibi olmasa da kaliteli habercilik anlayışı ile ikinci sırada: (bkz: al jazeera türk)
 • kaliteli ve sıradışı belgeselleriyle olmuş bu dedirten program.
 • turkiyedeki her haber ajansina bin basan bir youtube kanali/haber ajansidir.
 • pkkfever'a kapılmış maksatlı haber kanalı. 500 milyon dolar fund alıp da tarafsız kalabileceğini zanneden reel politik engellilerin bahsettikleri kahraman "...çatışma alanına girerek muhabirliğin nasıl yapılacağını gösteren muhabirler"ini de malum videoda cantlie'nin sağında ya da solunda göremedik.

  jenan moussa gillerden. türk düşmanı abuk tipler.
 • ucuz algı oyunlarıyla pkk'nın propagandasını yapmaya devam eden oluşum. daha önceden bir "muhabir"lerinin peşmerge ile röportaj yaparken "isteseniz ışid'i döversiniz dimi abi böyle roketin ucuna taramalı takarsınız değil mi cufcufcuf diye"diye bızdıklamasından dolayı zaten pkkfever'a sahip olduklarını biliyorduk.

  türkiye'nin kucak açtığı mülteci kamplarını "turkey's border war" başlığıyla haberleştiren bu "bağımsız haber kanalı"nın zaten tarafsız haber yapacağını zannetmiyorduk lakin, yaptıkları artık bu kadar kör göze parmak şeklinde pkk propagandasına dönüşmüş.

  bizim her boku bilen türk medyamız, akp'nin süper pr ordusu gülencilerle uğraşmaktan bunları görmeye vakit bulamıyor anlaşılan ki iki reddiye/debunk yayınlanamıyor. oturup ben mi yapayım? bir tane ingilizce bilen haberci yok mudur koca ülkede?

  zaten "türkiye" tamamen şeytanlaştırılmış halde. sürekli halka saldıran, militarize olmuş türk polisi propagandası var. fakat bir ayrıntı iyice sinirimi bozdu: kadın muhabirimiz hüda-par'ın ofisine giderken "siyah başörtüsü takıyor". burada hüdapar hemen elkaide, ışid çizgisine sokulmuş oluyor. yoksa hüdaparlı adamın "ay senin başörtün yok konuşmam senle" demeyeceği belli bir şey. ama ordan hoop uluslararası izleyici kitlesi tamam. adam artık ne anlatırsa anlatsın. "yaa işte bunlar bir de böyle rasyonelize ederler davranışlarını hainler"mesajı yerleşti tabi. ama burada da kalmıyor pkk uşakları ve adamı belli şekilde türkçe konuşmaya yönlendirmişler ki, videoyu izleyen moderate kürtlere de "bakın işte bunlar rejimle işbirliği içinde, sizin tek dostunuz pkk'dır" mesajı. (burayı açayım, tercümanı olduğu kişiler türkçe konuşurlarsa türkçe karşılık alırlar, kürtçe konuşurlarsa kürtçe karşılık alırlar. hani adama illa türkçe konuş demelerine gerek yok türkçe konuşturmak için)

  tabi savaşın mağdurları başlığındaki gözü yaşlı bir kürt anne segmentine geçiyoruz. ama a-a! pkklıların kurban dağıtırken başını ezerek katlettikleri hüdaparlı çocuktan hiçbir şekilde bahsedilmemiş.

  tl;dr: pkk uşağı propaganda birimi. "tarafsız ay ne süper haber kuruluşu" diyen ya pkkfever sahibidir ya da gizli pkklıdır.

  edit: ilgili link
 • hiç mola vermeden tamgaz pkk uşaklığına devam eden, haber görüntüsü altında allahsız teröristlerin propagandasını yapan mercenary press.

  adamlar patır patır propaganda yapıyorlar; akp'nin muhteşem pr ordusu yeldeğirmenlerine saldırmaya devam etsin, haberci geçinen zevat da akp'nin önüne koyduğu havucu kovalasın daha!
 • isis ile ilgili ilk belgesellerden birisini yapmıştır, helal olsundur.
  vice news - isis belgeseli