şükela:  tümü | bugün
149 entry daha
  • sampiyonlugu yildirim demiroren'e hediye etmistir.
  • bu gece bana tekrar mehmet demirkol'un o enfes yazısını hatırlatmıştır.

http://www.milliyet.com.tr/…010/1224348/default.htm

efendim? biri yeniköy mü dedi?
  • şampiyonluğu nevzat demir'e hediye etmiştir.
  • kirvem ocakbaşı karizmasına sahip şahsiyet. istiklalde rakı içerken görsem şaşırmam yoluma devam ederim.
  • keşke beşiktaş'tayken ramazan kurşunlu'dan iker casillas yaratmaya çabalamasaydı da dünya kupası'nı kazanınca akla beşiktaş gelmeseydi.

beşiktaş'a en ufak bir katkı bile sağlamamış hocadır. dünya kupası hayırlı uğurlu olsun kendisine.
  • dün gece yıldırım demirörene taciz mesajları atıp uyutmamış teknik direktördür. devamlı taciz ediyormuş bu muhtar kılıklı herif demiröreni.
  • mactan sonra su aciklamalari yapmis:
    "turkiye'ye gidene kadar futboldan hic anlamiyordum. real madrid'le ligde sampiyonluk ve sampiyonlar ligi sampiyonlugu kazanmistim ama onu dedem de yapar. o kadro kimde olsa o basariyi kazanirdi, benim icin bir olcu degildi o."

"turkiye'deki kisa tecrubemde ziya sengul, reha muhtar, gurcan bilgic, ahmet cakar gibi futbol uzmanlarindan teknik direktorlugu az da olsa ogrendim. hala da onlarin yazilarini ispanyolca'ya cevirtir ve degerli fikirlerinden yararlanirim. mesela golcu cikarip golcu almanin cok yanlis bir sey oldugunu turkiye'de ogrendim. ayrica sonradan oyuna aldigim oyuncu iyi oynayinca hep kendime sorar oldum "madem bu kadar formda, neden ilk 11 oynatmadim?". yine turkiye'de ogrendigim cok onemli bir futbol gercegi de su oldu. gol lazimsa, defansta ucluye donmeli, forveti uclemeli, dortlemeli ve hatta beslemeli. bir sey yapmali, dortlu defansta kalmamali. yoksa sag bek cikar, sag bek sok, forvet cikar forvet sok... oyle hocalik yapilmayacagini ogrendim. sonucta da o tecrubelerim sayesinde ispanya'yi sampiyon yaptim. bu kupayi, benim futbol mantigimin gelismesinde buyuk emegi olan turk futbol uzmanlarina adiyorum".
  • la siktirin gidin. evet bu kadar agresifim bu konuda. ulan o herifin yerine adalarsporun teknik direktörünü koy, o da şampiyon yapar takımı. hem de önüne gelene 3 er 4 er gol atarak. açılış maçını da dahil ediyorum buna.
    dünyanın en iyi oyuncularına sahip olacaksın ve göt bela alacaksın kupayı. allah aşkına o kadro ile kalite bakımından başa baş bir takım sayabilir misiniz. biraz arjantinin kadrosu yakındı kalite olarak onu da maradona halletti sağolsun.
    hoca diyorsanız hollandayı söyleyin bana. adam takır takır top oynattı. işte taktik ve doğru dizilim budur. dünyanın en iyi orta sahasına top yaptırmadılar. en iyi pas trafiğini sağlayan üçlü bile zorlandı , yapamadı.
    hocalık işte budur yeri geldiğinde, karşında dünyanın bariz şekilde en iyi takımı olacak ve sen onlara sahayı dar edeceksin.

bosque, yeniköy kasabı, şimdi ... yarın... daima...
  • kayda değer bir kesim tarafından beşiktaş'ta başarısız oldu diye kabul edilse de bence öyle değil. bu adamın beşiktaş'ı 70 gol atarak, 69 puanla ve 31 averajla 4. oldu. açıkça görünen o ki şanssızlığı galatasaray, fenerbahçe ve trabzonspor'un o sene çok çok iyi olmalarıydı.

ulan gıdınızı yediğim son 10 yılda 100. yıl şampiyonluğu dışında ne zaman 70 gol veya 31 averajı görebildi beşiktaş ne zamaaannn???!!!111

bu adamın beşiktaş'ı 2009'un şampiyon beşiktaş'ından sadece 2 puan az alarak 4. oldu. bu adamın beşiktaş'ı 2007'deki 2. olan beşiktaş'tan 8 puan fazla alarak 27 gol fazla atarak 4. oldu. bu adamın beşiktaş'ı 2006'daki 3. olan beşiktaş'tan tammmm 15 puan fazla alarak 4. oldu ulaaaaaaannn!!!1

bu adamın beşiktaş'ı uefa'da grup lideri athletic bilbao'ya 3-1 kaymıştı ama çıkamamasının sebebi bireysel hatalar kaçan penaltılardı lannnn!

heeepsini geçiyorum, john carew'in oynamadığı 10 küsür maçta bu adam ve biz veysel cihan'ı izlemek zorunda kaldık laann veysel cihaann!!!

agresif davrandım özür.

ekleme: ben de biliyorum del bosque'nin yarıda kovulduğunu. del bosque'nin kötü başlangıcına rağmen kovulmadan önceki son 7 hafta 5 galibiyet (biri şampiyon olan fenerbahçe galibiyeti) 2 beraberlik almıştı beşiktaş. hatta son 4 maça bakılırsa 4 galibiyet vardı buna rağmen gönderildi. yerine gelen rıza çalımbay bu performansın üzerine bir şey ekleme gereği duymadan devam ettirdi. beşiktaş zaten müthiş bir yükselişteydi; del bosque toprağı döktü kazı yaptı ağacı dikti suladı, rıza çalımbay sadece meyve yedi. zaten del bosque gider gitmez devam eden başarının rıza'ya ait olmadığı çok açık, hemen ertesi sezonda rıza'nın beşiktaş'ı ilk 9 maçta 3 galibiyet almıştı. peki neden; del bosque'nin oturttuğu klasik 4-4-2 (veya 4-4-1-1) sistemini (2 hücum kanat oyunculu) bozup 4-2-2-2 gibi kanat atağı sıfır olan bir taktiğe dönmüştü de ondan. hani böyle cm oynarken eğlence olsun diye taktik yaparken penis (sik) şekli yapardık ya, hah, o taktik.

açaydım gollarımı, getme diyeydim vicente, getme...

(ekleme entarinin kendisinden uzun mu oldu la)
  • adama takılan yeniköy kasabı lakabı sebebiyle, ağırlığı bilinçaltımızda oldukça düşmüş.

bir adanalı olarak kasaplık mesleğine derin saygı duymakla birlikte; evimizde izlediğimiz final maçında kendisinin ekrana yansıdığı her görüntüde "usta 1 kilo kıymalık.", "geçen sefer sinirli yerinden vermişsin ustam." veya "bizim oğlan fernandoya da bağcılar'da tükkan açacaz." esprilerinin yapılışı beni bu sonuca ulaştırdı.
93 entry daha