şükela:  tümü | bugün
 • vichy'nin saç dökülmesi karşıtı (!) şampuanı.

  son birkaç aydır muhtemelen strese bağlı saç dökülmelerim var. öyle ki dökülmeyi asla fark etmedim. normalde kalın telli, sert ve sık saçlarım var. her tıraşta mutlaka ara makas attırıyordum.

  geçen berber saçımı fazla kesince 'e vur bari üçe dedim'. allahım şok geçirdim. kel aynak gibi olmuşum dip görünüyor.

  sözlüğün saç dökümesi başlığını inceledim, internette araştırdım falan derken; kadınların sık yaptığı doğum kontrol hapı olayını deneyeyim dedim. sabah gittim marketten dalin aldım. ardından eczane. eczacı 'dalin olmaz' dedi. 'bunu dene' dedi. vichy'i itelemeye çalıştı. neyse; bir doğum kontrol hapı bir de e vitamini ampulü aldım. şampuanı da 75 lira'dan pazarlık atıp 60'a aldım.

  ben duyduklarımdan deniyorum ama siz hani benim gibi yapmayın. belki ters teper saçınızı döker vs.

  11 doğum kontrol hapı, 3 ampul e vitamini ve vichy dercos. bakalım sonuç ne olacak. gelişmeleri yazacağım.

  edit: bayağı bayağı işe yarıyor. dipten gelen ince telli saçları görebiliyorsun. biraz daha güçlendirirse benden tam not alır.

  ilk şişe bitmeye yakın edit: öyle mucizevi bir şekilde aha saç çıktı demiyorsunuz ama en azından daha sağlıklı bir hal aldığı kesin.
 • 2007'den beri kullandığım şampuanım, o zaman ki dökülme hızıyla şimdiye kel kalmam gerekirdi lakin öyle mucizevi bir ürün ki neredeyse dökülmeyi tamamen kesmişti. 6 ay kullandıktan sonra tekrar eczaneye gidip analiz yaptırdığımda küçük küçük yeni saçların çıktığını görmek çok heyecan vericiydi. kesinlikle tavsiye edeceğim şampuandır.
 • 20 tane şampuan denemiş, hepsinde de hüsrana uğramış biri olarak beni oldukça şaşırtmıştır.

  psikolojik mi bilmiyorum ama daha 2 haftadır kullanıyorum, saç dökülmesi rezmen durdu. elimi saçıma attığımda abartmıyorum 10-20 arası saç teli geliyordu. ona da saç denirse... şu an saçımı çekiyorum çekiyorum ya hiç gelmiyor ya da 1 tane. saçlarım canlandı cidden.böyle giderse kel kalma yaşımı en az bi 5 sene daha ertelemiş olurum. 5-6 ay daha geçsin edit yapacağım.