şükela:  tümü | bugün
 • cassandra's dream'den sonraki woody allen filmi. hazret çoştuğu için avrupa'da bol bol film çekmeye devam ediyor. imdb'de 2008'de gösterime gireceği söyleniyor.

  bir ressamın iki amerikalı turistle olan ilişkisi anlatılacak deniyor. scarlett johansson, penélope cruz ve javier bardem oyuncular arasında.
 • "woody allen spanish project" olarak tanıtılan filmin yeni ismi. volver'le cümle aleme kumaşını gösteren penelope cruz, ispanyol sinemasının fiks isimlerinden javier bardem, allen'ın son gözdelerinden scarlett johansson ve the prestige'de karşımıza çıkan rebecca hall var. anladığım kadarıyla javier bardem ressam rolünde ve scarlett johansson ile rebecca hall tarafından canlandırılan iki turist kızımızla (vicky ve cristina) aşna fişne ediyor. eski sevgilisi maria elena (penelope cruz) ortaya çıkınca da işler karışıyor.
 • sağda solda "woody'nin son yaptığı işlerden bile daha iyi.. hem eleştirmenler hem seyirci beğenecek" gibi lafların gezindiği film. aman da aman o zaman. son yaptığı işler zaten güzeldi.. hit bir film bekliyoruz o vakit yeniden.
 • tamamlanmış olduğu ve 5 eylül 2008'de gösterime gireceği bilgisine imdb'den ulaşılabilen woody allen filmi.

  anlaşılan o ki, usta, diane keaton, mia farrow ve judy davis'ten sonra -son derece yerinde bir tercihle (bu hususta tamamiyle duygusalım)- scarlett johansson'u da kadrolu oyuncusu yapmış, yanına da çerez olarak penolope cruz ve rebecca hall'u koymuş. filmde kendisinin boy göstereceğine dair bir emare ise henüz yok. goya's ghosts'ta rahip lorenzo rolünde izleyipte "keşke goya'yı oynasaydı" diye içimden geçirdiğim javier barden'i ise sanırım ressam rolünde izleyeceğiz.

  woody allen'ın, ingiltere olsun, ispanya olsun son filmlerinde memleket memleket dolaşıp new york'u sırtından bıçakladığı gerçeği ise başka bir ayrıntı. kendisinden alıntılarsam fi tarihinde demişti ki, "...a guy like steven spielberg will go live in the desert to make a movie, or martin scorsese will make a picture in india and set up camp and live there for four months. i mean, for me, if i'm not shooting in my neighborhood, it's annoying. i have no commitment to my work in that sense. no dedication.". çelişki mi, çelişki... fakat bunun yanında özellikle match point ve cassandra's dream'de gördüğüm kadarıyla bu alıntısıyla çelişmesi oldukça yerinde olmuştu (bir de kısmi olarak everyone says i love you vardır ki o ayrı hikaye...). match point'te dostoyevsky'ye, cassandra's dream'de ise yunan tragedyalarına selam etmişti. bu sefer ne yapar bilinmez ama şahsen oldukça iyi bir film bekliyorum. eğer tekrardan ahlak dersi vermek gibi bir ödev üstlenmezse olacaktır da...
 • woody allen' ın içerdiği sahnelerle adından oldukça söz ettirecek sansasyonel filmi.

  http://www.sinemaestro.com/…sk=view&id=331&itemid=1
 • woody allenın merakla beklenesi avilés, barcelona ve oviedoda çekilmiş olan,amerikada 5 eylülde gösterime girecek olan filmi.

  filmden bazı kareler için :

  http://www.filmofilia.com/…tina-barcelona-pictures/

  enfes bir şarkıyla birlikte trailerı için de :

  http://youtube.com/watch?v=xo8x2zu44ce
 • (bkz: yan etkiler)
 • amerika'daki gösterim tarihi 15 ağustos'a çekilmiştir. buralara kim bilir ne zaman gelir.