şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1983 lüksemburg doğumlu kadın oyuncu.
  paul thomas anderson imzalı phantom thread'de daniel day-lewis'in karşısında oynamasa kimsenin ruhu bile duymadan kariyeri akar giderdi. şimdi bakacağız artık ne olacağına.
 • phantom thread filminde daniel day-lewis karşısında 40 yıllık aktris
  gibi oynamış çaylak hatun...

  lewis en iyi erkek,
  lesley manville en iyi yardımcı kadın oyuncu adayı olmasına rağmen,
  vicky'nin en iyi kadın oyuncu adayı olmamasının
  daha önce ciddi bir projede yer almamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

  o ne güzel şaşırma,
  o ne güzel üzülme,
  o ne güzel utanma,
  o ne güzel gülümseme öyle...

  bence bu kızda büyük bir potansiyel var.
 • lüksemburglu-alman yetenekli ve güzel oyuncu. bir süre tiyatro yönetmenliği de yapmış. yazık ki kendisiyle çok geç tanıştık. fotoğrafçı anna maria krieps'in kızkardeşi, nazilere karşı girişilen direnişin önemli isimlerinden biri olan sosyalist politikacı robert krieps'in torunu.
 • phantom thread'deki performansını filmi izlediğim bu saatte kalkıp pijamalarımla ayakta alkışladım.

  inanılmazın fersah fersah ötesinde.
 • aklımda phantom thread filminde kaşığı ısırarak yemek yemesi ve fincanlara köpürte köpürte içecek doldurması ile kalacak başarılı aktris.

  keşke kendisi ile bu kadar geç tanımasaydık daniel day-lewis 'ın karşında oynamak o kadar da kolay bir şey olmasa gerek ama kendisi bu konuda gayet başarılıydı.

  keşke oscar adaylığı da alsaydı sonuna kadar hakederdi.
 • le jeune karl marx ile izlediğim oyuncu. son 1 yılda adı sanı duyulacak roller almaya başlamış olması üzücü. oysa rahatlıkla bir natalie portman, cotillard marion, helena bonham carter, audrey tautou düzeyinde performans sergileyebilen biri.

  yine de kariyeri çıkışta, birkaç yıl içinde amerikan veya fransız sinemasında bohem ruhlu karakterlerden birini canlandırırken, sorunlu kadın rollerinde, makyajsız ve dağınık halleriyle izleriz. belki cannes'da bir ödül, sağlam bir senaryo ile en iyi kadın oyuncu oscarı falan alabilir.
 • (bkz: gutland) (2017)
  filminin başarılı oyuncusu