şükela:  tümü | bugün
  • greyjoy ailesinin en delikanlı adamı ve aynı zamanda iron fleet'in kumandanıdır. kadınları dul bırakmasıyla ünlüdür.
  • euron greyjoy'un kit kafali kardesi. bir sorun yasadimi direk olayi baltasiyla cozer. robert baratheon gibi sacma sapan gosterisli bir zirhi vardir. euron greyjoy'un kardeslerini taciz ettigi ile ilgili iddialar dogruysa, bu elemanin da niye boyle oldugu aciklanabilir.
  • balon, euron ve aeron greyjoy'un dışında bir kardeşi daha vardır ki on dört yaşında aeron greyjoyla finger dance yaparken (bir iron islands oyunu, iki kişi birbirine küçük baltalar fırlatır, atılan baltalardan ya sakınmak ya da tutup geri atmak gerekir, bu esnada çok uzuv kaybedildiğinden ötürü buna parmak dansı denmiştir) onun fırlattığı bir baltayla elinin biçilmesi ve yaranın iltihaplanması sonucunda ölmüştür, ismi urrigon greyjoy'dur.
  • game of thrones'da ray stevenson ya da ryan hurst'un canlandırmasını istediğim über karakter...
  • alemin kokuşmuşluğunun ve adaletin kolpalığının farkında olan, azıcık götü başı oynayanın ümüğünü sıkıp denize atmakta beis görmeyen asoiaf karakteri. kendisi için cast önerim:

(bkz: dominic west)
  • bir demir adam. balon greyjoyun ölümünden sonra yapılan şurada diğer abisi kral seçildikten sonra yeni kral victarion'a ortalama bir donanma verip deniz'in diger ucuna dogru yollamıştır ki victarion'u bu sayede daha iyi tanıma fırsatımız olmuştur.

greyjoy hanesinin en iyi adamı bu galiba. yiğidi öldür hakkını yeme.

--- spoiler ---

dany'in kısmetlerinden birisi bu arkadas ama kısfmet degilmis.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ejderha borusunun sahibi adam. 6. kitapta ortalığı sikişe verdiğini görebiliriz. tabi martin dayı bu reyizi de harcamazsa. hoş harcayıp boruyu tyrion alsa daha kral olur o ayrı.

--- spoiler ---
  • asoiaf serisinin en badass karakteri...
  • tyrion lannister dipten başa neyse bu adam o değildir.

hatta tyrion'ın demir donanmanın kaptanı ile şaka ve nüktedanlar üzerine bir diyalog kurmasını gönülden isterdim. tabi ki tyrion'ın abisi jaime lannister'ın kılıcının güvencesi altında olduğu şartlar altında.

kendince bir adalet düsturu var, ama tam bir akp seçmeni kafasında gidiyor resmen. örneğin yanlış bir şey yaptığından şüphelense, neyse zaten boğulmuş tanrı böyle böyle .... diyerek içini rahatlatıyor hareketinin sonuçlarının nereye varacağını düşünmeden. ya da euron böyle yaptı, benim neyim eksik ben de yapayım hınısını skiyim kafasında.

george martin kendisini biraz zeka ile taçlandırsa, ortamların anasını ağlatacak karakter olurdu ama bir umudum yok kendisinden yana.