şükela:  tümü | bugün
 • danimarka asıllı komedyen piyanist. 91 yaşında ölene kadar (23 aralık 2000) müziği şaka yollu insanlara sevdirmiştir. danny kaye kadar olmasa da bir aralar pazar konseri'ne de konuk olmuştur.

  42 yıl önce kutladığı 75. doğumgününün piyano çalışını nasıl etkilediğini göstermek için ünlü bestecilerden seçtiği parçaları büyük bir ustalıkla "happy birthday" şarkısına çeviriverir. sakin sakin bir halk şarkısı çalarken konuk sopranonun forte girmesiyle oturduğu tabureden düşer. bunun üzerine emniyet kemeriyle kendini tabureye bağlar...
 • sevimli ve komik piyanist dede.'anne tarafından iskoçyalı, babamın yakın bir arkadaşı tarafından irlandalıyım' manalı bir espri de patlatmıştır pazar konserinde. bir nevi senfonik stand up üstadı idi rahmetli, çalınan parçaları da açıklardı anlaşılır şekilde.
 • programlarinin son parcasini ciddi calardi. muzige de saygisi vardi yani rahmetlinin.
 • en ciddi yorumlardan buram buram caz kokan deneysel yaklaşımlara kadar geniş bir yelpazede albümler dolduran ve eğlenceli konserler veren usta piyanist. bir zamanlar pazar konseri'nde yayınlanan böyle komedi bir konserinde amerikalı soprano marilyn mulvey ile güzel dalgasını geçer. hoş, güzel kurgulanmış bir senaryodur aslında. buyrun:

  bu seyrettiğimizin hemen hemen aynısı: http://youtu.be/6ij-untncfa

  bu da başka bir konserden: http://youtu.be/otzoo6xrf2w

  bir de piyano başına geçip bir eser çalmaya başlardı ama bir şeylerin ters olduğu, bir iki ton aşağıda ya da yukarıda olduğu anlaşılırdı. kalkar, piyanoyu yandan biraz ittirirdi, yerine oturduğunda doğru notalarla çalmaya başlardı.

  bizim izlediğimiz konserden bir parça ("komidinlerin dansı" (!)) için:

  http://youtu.be/wgesfaml84u
 • dünyada ''the clown prince of denmark'' takma adıyla bilinen piyanist ve komedyendi. yaptığı gösterileri sindirmek için, klasik müzik, enstrumanlar vb konularında igili olma ihtiyacı var. benim favorim gösterisi ise ; http://youtu.be/muwup1m-vum
 • tom ve jerry'de görmeye alışık olduğumuz hi-ho komedi tarzını canlı konserlerinde temsil etmiş usta adam . beynelmilel sanat dallarında doruk noktalarından birindedir kanımca .