şükela:  tümü | bugün soru sor
37 entry daha
  • seneler evvel bu arkadaş gelecek vaat eden yetenek statüsündeyken bir arkadaşın 3 liraya 3800 tl veren kuponunu yatırmıştı 90+ da shakhtar'a attığı golle. (1/0 oynamıştı arkadaş, 90+4 te 3-2 yapmıştı skoru)

çocuk o günden sonra voodoo büyüsü bile yaptırmış olabilir buna, ne zaman görsem beddua edip küfrediyor, senelerdir böyle. o yüzden bu adamın fener'e kadar düşmesine zerre şaşırmadım hatta 3 sene sonra without club'ta bile oynayabilir. o kadar bedduaya hala hayatta olabilmesi bile mucize bence :d
  • moses'ı youtube'dan izleyen adam neden futbol izler ki? hadi pl izlemiyorsun, dünya kupası'nda da mı hiç denk gelmedin? neyse, ayew denen hayırsızdan çok daha kaliteli bir oyuncudur. ama en fazla kiralanabilir. saha içerisinde biraz bencil bir oyuncu. maaşı bize fazla gelir. şahsen alınması taraftarı değilim.

edit: bir yandan da, gelirse isa, musa ve islam aynı takımda birleşeceği için allah-fenerhaçe gerginliğinde elimizin hayli güçleneceğini düşünüyorum. bilemedim şimdi.
  • victor moses'ı youtube'dan aratan adamın premier lig'den haberi yoktur. çok açık ve net. çünkü moses yetenekli bir adam değil, dümdüz bir topçu. fiziklidir, sağ tarafın her yerinde oynayabilir ama o kadar. zaten antonio conte'nin sistemi olmasa kesin yollanırdı, conte'den önce sağa sola kiraya gidiyordu zaten. şimdi maurizio sarri'nin gelişiyle chelsea yeniden dörtlü savunmaya döndü ve moses'a ihtiyaç kalmadı. adam sadece acayip atletik. tam sağ bek değil, bildiğimiz anlamda sağ kanatta da iyi oynayamaz. her şeyden biraz, hiçbir şeyin tamamı diyebileceğimiz bir oyuncu moses.

fenerbahçe üçlü savunma oynasa çok iyi transfer derdim, bu sayede isla'yı da orta sahada kullanma lüksüne sahip olabilirdik. ama dörtlü savunma oynuyoruz ve moses (tekrar tekrar söylemekte fayda var, millet hala dirar için sağ bek çıksın diyor, sağ bek oynadığı maç sayısı 7 falan olmasına rağmen) sağ bek falan değil. kanadı diriltsin, ayew'i de solda kullanırız diye alınırsa da çok söveriz. çünkü öyle hücumcu bir kanatta değil. adam conte'nin 3-4-3'ünün sağında oynamak için futbolcu olmuş adeta. başka sistemde, takımda hiçbir şekilde beklenenleri verememiş bir adam moses. umarım uzak durulur. alınırsa "chelsea'li moses fener'de" manşetleriyle gelir, 3 ay içinde "iyi oyuncu olsa chelsea yollar mı" geyikleriyle yuhalanır. fenerbahçe de daha fazla belirsiz adam kaldıramaz, takım pozisyonu belli olmayan tiplerle doldu, yeter.

tanım: chelsea'nin oyuncusu.
1 entry daha