şükela:  tümü | bugün
 • trabzonspor'un ucuz olsun ecnebi olsun transferlerinin önemli isimlerinden biriydi.
  trabzon'un ilhan cavcav'a ozenen yoneticileri tarafından nijerya'dan bulunup apar topar şehre getirildi. imza attıktan sonra top verdiler, ilk sektiri$inde 4 kere ikincisinde ise 3 kere sektirdi. yoneticiler olayı ört bas etmek icin hemen kenarda duran kemenceli gorevliyi devreye soktular ve hep birlikte horon teptiler.
 • victor shaka trabzonspor tarihinin jean jacques misse misse'den sonraki ikinci zencisidir.1998 yılında güney kore liginde bir takımdan yarım sezonluğuna kiralanıp,sadece takım antrenmanlarında yeralmış,16 kişilik kadroya bir türlü girememiş bahtsız ya da kiyafetsiz oyuncuydu,bilemeyecem.
 • mehmet ali yılmaz'ın "takım yine batak, bari bir iki transferle taraftarın gözünü boyayalım" mantığıyla yaptığı transferlerden biri. shaka geldiğinde nijerya milli takım oyuncusunu transfer ettik diye gazlamışlardı. daha sonra gazeteciler okocha'yla uche'ye shaka'yı nasıl bilirsiniz diye sorduklarında ikisi de shaka'yı tanımadıklarını söyleyince gerçek anlaşılmıştı. bana sorarsanız büyük başkan mehmet ali yılmaz'ın shaka'yı kasımpaşa stadı'nda idman yapan nijeryalılar içinden bulmuş olma ihtimali yüksek.
 • bir rivayete göre basın tanıtımında defalarca kez denemesine rağmen üçten fazla top sektirememiş futbolcu (!).
 • kendisine ait istatistikler için aşağıdaki adrese bakılabilecek futbolcu kişi:

  http://www.national-football-teams.com/…hp?id=23132
 • o dönemde trabzonspor'da oynayan futbolculara göre antrenmanda topu göğsünde çok iyi yumşatabilen bir futbolcuydu. maç kadrosuna dahi giremyip trabzon'un tarihi ve turistlik yerlerini iyice gezdikten sonra takımdan ayrılmıştı. 1975 doğumluydu kendisi.
 • yaratici turk spor basini o zamanlar da yaraticiydi ;

  (bkz: trabzon'a soguk shaka)
 • bu enteresan futbolcunun; okocha, amokachi gibi oyuncuların nijerya milli takımında yerlerini artık gençlere bırakması lazım gibi bir beyanatı olmuştu. oysa okocha kendisinden daha gençti. ah be shaka'm sen n'ettin öyle.

  edit: kendisi okocha'dan gençmiş.
 • özkan sümer'in trabzonspor'a yaptığı şaka. uçaktan inerken fiziğine bakıp umutlananlar çok kısa sürede yanıldıklarını anladılar. trabzonspor'da hiç resmi maça çıkmamıştı yanlış hatırlamıyorsam. antreman maçlarında dahi gol atamadı. nijerya milli takımında oynadığını iddia etti ama nijerya milli takımında kimse kendisi tanımıyordu. sonra nijerya'da farklı kategorilerde milli takımlar olduğuna inandırmaya çalıştı herkesi. şimdi ne yapıyor ne ediyor bilemem ama muadili trabzonspor'da oynuyor şu sıralar. ismi henrique.
 • trabzonspor'un tarihine geçmiş futbolcu.. ama tersten..

  şu an 26.sı için entry girdiğim trabzonspor'un 121 yabancısı içerisinde hiç bir resmi maça çıkmamış tek yabancı.. aslında faty papy de bu klasmanda ama papy'nın en azından resmi bir paf takımı geçmişi vardı, bunda o da yok..

  niye geldi niye gitti..?