şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3 ocak itibariyle futbolu bıraktığını açıklamış olan kaleci.
 • (bkz: eccentricity)

  (bkz: kova)

  bu hala oynuyor muydu ki futbolu bırakmış, futbol barcelona'dan ayrıldığında onu bırakmıştı zaten.
 • bu sezon içerisinde son oynadığı kulüp olan championship ekibi middlesbrough'dan da ayrılarak emekliliğini ilan eden eski ispanyol kaleci.

  henüz 36 yaşında olduğu göz önüne alınırsa ispanyolca konuşan bir oyuncu olarak mls'den gelen bir teklifi değerlendirebileceğini düşünüyorum..
 • tarihin taktiksel olarak en derinlikli takımlarından birinde, tarihin en inovatif ve başarılı teknik adamlarından birinin yönetiminde yıllarca oyunu en geriden kuran, yöneten ve izleyen olması hasebiyle çok başarılı bir antrenörlük veya teknik direktörlük kariyeri yaşayacağını tahmin ettiğim emekli katalan kaleci.
 • vasat bir kaleciydi. türkiye'de futbol oynasaydı, bir ayda tefe koyarlardı. refleksleri fena değildi. en büyük özelliği ise bir kaleciye göre ayak tekniğinin çok iyi olmasıydı. geri paslarda kesinlikle topu şişirmezdi. orta sahanın kenarlarına nokta atışı yapacak kadar teknikti. zaten sırf bu özelliğinden dolayı barcelona'nın kalesini korumuştu.
 • ne vasat kaleciydi bu adam, efsane barcelona kadrosu bu asma yüzünden kaç tane kupadan oldu, ayağı iyi diye kaleci mi oynatılır; önce iyi kaleci olacak sonra ayağı iyi olması ekstra özelliği olur, taffarel gibi.
 • (bkz: victor valdes/@ceyar i kim vurdu)

  2013/2014 sezonu sonunda göt kalkıklığıyla, (camianın evladı olarak) yıllar yılı kayrıldığı fc barcelona'nın yeni kontrat teklifini kabul etmemiş ve takımdan ayrılmıştı. monaco'yla anlaştı fakat sakatlığı sonrası fransız takımı imza atma konusunda yan çizdi. yuvasından ayrıldıktan sonra gerçek dünyayla tanışıp, sırasıyla yedek kalecilik yaptığı manchester united (k) ve standart liege (k) takımlarında suratına sıçılacak kadar dahi saygı görmedi.

  iki sene yedek oyuncu olarak süründükten sonra bedelsiz olarak katıldığı (2016/17) zamanının premier lig ekibi middlesbrough'da anca kaleye geçmeyi başarabildi. orada da gösterdiği leş performansla beraber nisan ayı başından takımının küme düşmesine şahit oldu. sonunda bu işten anlamadığını kabul edip, yeşil sahalara veda etti.

  taş yerinde ağırdır ama sen hep tüy siklettin. buna rağmen seni besleyen eli pislettin ve olanların hepsini hak ettin. güle güle, hiç özlenmeyeceksin süt oğlan.