• hack'n slash oyunlarını sevenler için on numara beş yıldız oyun.

dövüşleri çok eğlenceli. klavye kullanımı işi maus klik klik klik montonluğundan çıkarmış. silahlar, her silahın kendine has özelliği, crafting mevzusu, taşlarla yapılan büyüler falan çok güzel tasarlanmış.

biraz daha düşman çeşitliliği eklense ve senaryo yazılsa yılın oyunu bile olabilirmiş. o derece sevdim.
  • sadece bir tanecik entry'ye sahip olması ile feci derecede üzen oyundur.

oyun süresi fazla uzun olmasa da oyun lightweight (sistemi yormayan) yapısına rağmen güzel grafik tasarımlar ve hoş bir atmosfer sağlayarak insanın içini karartmadan kendisini oyun içerisinde hissetmesine neden oluyor, bu oyun için rpg de diyebilirsiniz ancak ağır bi rpg değil, hack n slash çok daha doğru bir tabir olacaktır büyüktür ihtimalle.
  • bu resmen güzel oyun. oyun diablo klonu aslında. ama değişik bir sistem getirmişler ve destiny card diye birşey uydurmuşlar. bunları kart oyunlarında elinizde olan deck gibi düşünebilirsiniz. toplam puanınız yettiği sürece decke kart koyup çıkartıyorsunuz. duruma göre bir adamınız oluyor yani. silah çeşitliliği güzel ve class bağımlılığı yok. hayır herşey tamam da, nasıl sadece 3 tane entry var anlamak mümkün değili. atmosferi falan bayağı güzel oyun yani. oynayın bilader.
  • victor vran, üzerinde taşıdığı bombalarla , kılıçlarla ve sesiyle bana geralt of rivia'yı çok anımsatıyor diyordum ki gerçekten ikisini de doug cockle seslendiriyormuş.
  • the stanley parable'daki gibi dış sesin sizinle inceden dalga geçtiği keyifli oyun. ayrıca türkçe altyazılı.
  • çok eğlenceli ve gördüğüm en zor hack & slash oyunlarından biri. van helsing'e benzerlikleri dikkat çekiyor. ayrıca zıplayabilen nadir hack & slash karakterlerinden birine sahip. zıplama sayesinde duvarlardan tırmanabiliyor, gizli alanları keşfedebiliyorsunuz.

an itibari ile tüm dlc'leri dahil fiyatı yaklaşık 100 tl civarında. black friday ile fiyatının yarı yarıya düşeceğini tahmin ediyorum.
  • gayet eğlenceli, arpg türünde bir oyun. geçen sene falan satın almıştım sanırım, öylece duruyordu steam'de. grim dawn, torchlight 2, diablo 3 ve van helsing'i de hatim etmiş olduğum ve yeni bir arpg arayışında olduğum için bugüne denk geldi oynamaya başlamam.

grafik tarzı tam anlamıyla diablo 3 ve torchlight 2'nin biraz kalitesiz ancak rahatsız edici olmayan bir karışımı. oynanış açısından genel olarak türdeki diğer oyunlara göre pek bir farkı yok hatta daha yüzeysel diyebilirim. her silah türünün kendisine ait standart bir yetenek seti var ve bunları değiştiremiyorsunuz. bu oyunda skill veya stat point vermek de söz konusu değil. siz seviye atladıkça otomatik olarak önceden belirlenen stat'leri alıyorsunuz, yetenekler de dediğim gibi sabit.

kişiselleştirme kısmı destiny card'lar ve demon power veren şeylerle yapıyorsunuz. destiny card'lar ekstra kritik hasarı, kritik şansı, sağlık puanı, vb. şeyler veriyor. demon power'lar ise bildiğimiz skill ama düşene göre şansa bağlı olarak kaliteleri ve güçleri değişiyor. bizler de buna bağlı olarak kendimizce ufak çapta bir kişiselleştirme yapabiliyoruz.

oyunun açıkçası en kendini öne çıkardığı kısım siz oynarken konuşan "voice" adlı anlatıcı. genel olarak esprili biri bu ve bol bol diğer oyun, kitap, film, vb. şeylere üstü kapalı atıflarda bulunarak espriler yapıyor.

hikâye olarak pek bir beklentiye girmeyin. dediğim gibi oyunun kendini aynı türdeki diğer oyunlardan ayırdığı kısım eğlenceli anlatıcı kısmı.

ayrıca, geralt of rivia'yı seslendiren doug cockle, victor vran'i seslendiriyor ve bunu bildiğiniz geralt of rivia'nın sesiyle yapıyor. ben şahsen rahatsız edici buldum, birebir geralt'ın sesini dinliyorsunuz çünkü. işin ilginç tarafı adamın normal sesi çok farklı zaten, hiç geralt sesiyle ilgisi yok. eğer tek yapabildiği ses bu olduğu için bunu yapıyorsa kendisinin ses yelpazesi çok düşükmüş açıkçası; ancak oyunun seslendirilmesinden sorumlu kişiler ona bu yönde direktif verdiyse, demek onlar kazmanın önünde gideniymiş. sonuçta matt mercer, laura bailey, troy baker, travis willingham, mark hamill, ashley johnson, liam o'brien, nolan north ve daha nice seslendirmen zibilyon tane farklı karakteri canlandırıyor ama hiçbirinde demiyorsunuz ki bu x karakterinin sesi y karakteri ile aynı. misal troy baker; adam last of us'ta joel, batman arkham knight'ta two-face ama demiyorsunuz ki bu iki karakter de aynı.

neyse, arpg seviyorsanız alın oynayın derim ancak tekrar oynanabilirliği pek yok bence. bir diablo ya da grim dawn gibi dönüp dönüp oynamazsınız çok yüksek ihtimal ama gene de alıp oynarak eğlenceli saatler geçirir, biraz farklı bir soluk almış olursunuz farklılıkları ile.
  • haemimont games tarafından geliştirilen 2015 yılında piyasaya sürülen arpg oyunu.

level sistemine veya skill ağacına sahip olmadığınız bu oyunda genel olarak bütün işi silah çeşitleriyle halletmeye çalışmışlar. türkçe dil desteği ve hikayesiyle 8-10 saatlik bir oynanış sunan tekrar oynanabirliği düşük video oyunu.
  • parasının hakkını verir. hikayesi fena değil çok iyi olmasada kurtarır, yaklaşık hikayesi 10-12 saat falan sürüyor ama bölümlerde öeydan okumalar var bunlarıda kasıyım diyorsanız bu baya uzuyor zaten oyun bitmiyor tekrar maplere girip kendinizi daha da zorlayabiliyorsunuz.kısacası arpg seven biriyseniz bu oyuna şans verin.
  • elf gözlerim beni yanıltmıyorsa 17.10.2018 tarihi itibari ile xbox live gold üyeleri bu oyunu ücretsiz olarak indirip oynayabilirler.
hesabın var mı? giriş yap