şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şampiyonlar ligi'nde gol atan ilk kenyalı olması lazım.
  • kapanın elinde kalacak oyuncu. en az € 10 milyon kazandırır takımına.
  • southampton'a £12m karşılığında transfer oldu. soton yine ingiltere premier league'in en sempatik takımı olacak gibi.
  • izlerken sürekli ikili mücadeleye girsin diye beklediğim, marauder gücündeki, tekniği gayet iyi, özel oyuncu. southampton'ın ilginç oyuncularından yalnızca biri. adamlar "düz oyuncu almıyoruz beyler" diye karar almış herhalde.
  • 92-93 sezonundan beri oynanan ingiltere premier league'de forma giyen ilk kenya vatandaşı olacak. böylece, o tarihten beri ligde temsil edilen britanya dışı ülke sayısı da 97'ye çıkıyor.
  • celtic'in bu sezon en çok dikkat çeken futbolcularından birisiydi, çoğu kişi belki ismini bile ilk defa barcelona'ya attığı gol sonrasında duydu ama gerçekten iyi futbolcudur. premier league'e gitmesi kariyeri açısından iyi bir tercih olmuş yoksa o boktan iskoç ligi'nde harcanıp gidecekti. yalnız celtic bu transferde tam bir ilhan cavcav taktiği uygulamış. sen git belçika'nın uyduruk beerschot'ından kenyalı bul getir 1.1 milyon euro vererek, 2 sezon sonra sat 14.5 milyon euro'ya. vallaha çok iyiymiş, bizim cavcav da iyi yapardı bunları bir ara.
  • hortumlanan southampton kadrosunda kalan yetenek. diğerlerinden çok daha değerli bana göre. büyük takımlara güç ve direnç katabilecek bir oyuncu. ona ihtiyacı olmayan çok az takım sayılabilir.
  • benim adım wanyama,
    baksana kız bamyama
  • mcdonald mariga isimli abisine çekmemiş olan futbolcu abisi şu anda parma'da top koşturmaktadır ama neden soy isimleri aynı değil onu nairobi nüfus müdürlüğü'ne dilekçe yazma suretiynen sordum cevap gelince yazacam
  • 2013-14 sezonundaki geçerli performansının çıtasını bu sezon (2014-15) daha da yukarı taşıyan, southampton'ın bu sene ki flaş yükselişinin (25. maçlarda 4.ler) mimarlarından olan, gapgara bir defansif ortasaha. daha iyi bir kontrat yapmak için zamanı olan, gelecekte daha yüksey düzeydeki bir takıma transferi olası gözüken, 1991 doğumlu (23) kenya aslanı.