şükela:  tümü | bugün
 • londranın haremi olarak tanımlanabilcek otobüs garı. kuzeye güneye her yere buradan otobüsle gidilir. leş bi yerdir , ortamda muavin ve seyyar lahmacuncu bulunmaması dışında herşey harem deki gibidir.
 • londrada tren istasyonu.
  trenden inip çıkışa gidene kadar hayran olmaktan kendinizi alamıyorsunuz.
  ayrıca mission impossibleın küçük bir bölümünde de gözükmektedir.
 • burasi londradan ayrilmak isteyen herkesin-havayolu haric- gecmek zorunda oldugu bir yerdir. istanbul dis hatlarin buyuklugune yakin bir tren gari bulunmaktadir. ayni zamanda bir havalani kadar temiz, ve guzel duzenlenmistir. fakat hemen ilerisindeki otobus gari bire bir haremdir. ucretleri dusuk oldugundan (yariya yakin) buradaki insanlarin gelir duzeyi de dusuktur.

  gelin gorun ki bu guzel garda her yer saat 10 pm gibi kapanir. boylece yeme ve icme sikintisi baslar. saat 11'e kadar etraftaki pub'larda demlenilebilir.

  ayni zamanda sehrin cogu yerine giden metro hatlari da burada kesisirler.
 • sadece metro istasyonu değil, aynı zamanda kıta avrupası da dahil olmak üzere tüm yönlere giden trenlerin kalktığı, şehirlerarası otobüs terminalini de barındıran mekândır. bir nevî merkez garıdır. 90 lı yılların başında bir bomba patlamıştı içinde diye hatırlıyorum. hatta aynı zaman aralığında ira, charing cross istasyonunda da bi tane patlattığından, tren duraklarındaki tüm çöp bidonları kaldırılmıştı.
 • gece 22:00'den sonra jamaikalı koko satıcılarının bastığı yer.
 • elimde bavullarla ilk girdiğimde mimarisi ve düzeniyle beni oldukça şaşırtan tren istasyonu. içeriside bazen opera sanatçılarınada rastlaya bilirsiniz.
  aynı zamanda istasyonun önünde bulunan biletçilerden oysterveya normal bilet almak için 20dk bekleyebilirsiniz, bunun dışında victoria station'un altından geçen metrolara inen birtane bile asansör bulunmamaktadır, elinizde bavullarla her an tıklım tıklım olan yürüyen merdiveni kullanmaktan başka çare bulunmamaktadır.