şükela:  tümü | bugün
  • tip 2 diabet ilacı... ayrıca beyin tokluk merkezini etkileyerek zayıflamak için etkili..
    1 haftadır kullanıyorum... şekerim normal, henüz kilo kaybı yok ama yemek yeme isteği ciddi oranda azaldı...
  • yemek yeme isteğini ciddi oranda azaltıyor. daha önce 1,5 ay gibi bir sürede 14 kilo vermiştim bu ilaç ile ancak tedavi maliyetinin çok pahalı olması nedeni ile devam edememiştim. şimdi yine başladım bu sefer bütçe dengeli sanırım hedef olan 25 kiloyu yakalayabileceğim.
  • dün hastane dönüşü bindiğim taksinin şoförü tarafından tavsiye edilen insülin iğnesi. bağcılar'da mı esenler'de mi ne, adını da verdi, bir özel hastanede yazmışlar kendisine. zayıflama tedavisi niyetine. tahlil ve tetkikler için 700 lirasını almışlar, sonra da bunu kullan deyip göndermişler. on beş günde bir 300 liraya bir kutu alarak iki aydır kullanıyormuş. faydasını da görmüş. kilo veriyormuş, acıkmıyormuş, günde bir öğünle ayaktaymış filan.

    öncelikle, doktor yazmadıkça, hatta güvendiğim, benim sağlığıma kavuşmam dışında bir motivasyonu (para, hastaneye müşteri vb) olmadığından emin olabileceğim bir doktor yazmadıkça böyle insülin vb. ciddi bir ilacı kullanmam. neyse işte, google'ladım tabii ben bunu. taksicinin anlattıklarına benzer tonla forum yazısı var nette. ama şu da var: "dünyanın en büyük tüketici koruma birliği public citizen, novanordisk'in yeni diyabet ilacı liraglutide (victoza) nın yasaklanması için dilekçe kampanyası başlattı. public citizen'a göre victoza tiroid kanseri ve pankreatitde sebep olmakta. bu konudaki dilekçe ekte takdim edilmiştir." http://www.klinikfarmakoloji.com/…ex.php?q=node/991

    aklansın; doktor da yazarsa kullanırım. kanser konusunda yarı-kaderciyimdir. ama bile bile de risk almam kardeşim.