şükela:  tümü | bugün
 • detroit become human'da markus ve yoldaşları barışçıl şekilde direnirken silahlı askerler, onların etrafını kuşatır ve markus bir adım öne çıkarak o şarkıyı söylemeye başlar:

  https://youtu.be/sf0xlolodaa

  tanrım, göz yaşlarımı tutamadığım, duygularımın nebula olup içime aktığı an bu'ydu.
 • the last of us

  --- spoiler ---

  the last of us ‘da joel’in kızının öldüğü an.
  --- spoiler ---
 • kesinlikle mafia ii'de vito ve joenin ayrıldığı sahnedir.

  --- spoiler ---

  vito ve joe alemde cok ziplayan ikili (cakir ve polat gibi) herkes onlarin ölmesini istiyor. leo diye bir arkadas vitoyu çağırıp canlarının bir şartla bağışlanacağını söyleyip carloyu öldürme karşılığında anlaşıyorlar. vito ve joe görevi tamamlayıp dışarı çıktıklarında leo vitoyla ayni arabaya binerken joe farkli bir arabaya bindiriliyor ve farkli yönde istikamet alıp hreket ediyorlar. tabi bu sirada tedirgin vito camdan joenin arabasinin gittiği yönü görünce leoya dönüp "neden?" diye soruyo. leo da "üzgünüm! joe anlaşmaya dahil değildi" diyor ve oyun bitiyo.

  joenin sonu meçhul aslında; ne olduğunu göstermiyorlar. ama öldürülmüş olduğunu düşünmekten daha olası bi sonuç göremiyorum. yıkılmıştım, ağlamamak için kendimi zor tutmustum. zaten ondan sonra da baska bilgisayar oyunu oynamadım. universite yillarimin en hüzünlü gecesini yaşatmıştı bana o orospu çocuğu leo.

  malum sahne

  edit: youtube linki eklendi

  edit 2: joe ölmemiş mafia 3'de bi sahnede varmis ama hikayeyle ne kadar alakali bilmiyorum.

  mafia 3 joe sahnesi

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  final fantasy x —- tidus ve yuna’nın ayrılışı
  --- spoiler ---
 • lakeview otel alevler icinde tutusuyorken james merdivenlerde angela'ya rastlar. angela sanki yanginin hic farkinda degilmiscesine orada beklemektedir. james angela'ya dogru birkac adim atar angela james'a doner ve ona "mama" diyerek sarilir. angela james'i annesi zannetmistir fakat biraz sonra gerceklerle yuzlesecektir. angela oyun boyunca aradigi annesini bir turlu bulamamis ve sonunda yanan merdivenler tek basina yukari cikmaya karar vermistir.

  james: it's as hot as hell in here
  angela: you see it too? for me it's always like this.

  tanim silent hill 2 yanan merdivenler sahnesi.

  edit: lakeview otel duzeltmesi mudblood auror uyarisiyla
 • (bkz: brothers a tale of two sons) her anı. ne oyundu be... bi daha oynamayı yürek kaldırmıyor. şiddetle tavsiye edilir. *
 • witcher 3 "bad ending" üstüne tanımam. bilenler bilir, oyunda birkaç farklı son vardır ve bir tanesi kötüdür. elbette o da bana çıkmıştı.
 • metal gear solid'deki sniper wolf'un ölüm sahnesi olabilecek sahnedir.

  edit: ben bu sahneyi 20 yıl kadar önce izlemiştim, içeriğini hatırlamasam da duygusunu hatırlıyorum. sniper wolf kürt kızı mıymış yahu? içerik az da olsa propagandist göründü gözüme şimdi.

  diğer yandan, metal gear solid oyununun tamamı savaşın dünyada ve insanlarda bıraktığı korkunç izleri, iyi kötü ayrımının bakış açısına ne kadar bağlı olduğunu çok güzel anlatır. bu bakımdan bir başyapıttır,o ayrı konudur.
 • (bkz: spec ops the line)

  savaşın gerçek yüzüne müthiş bir örnek.

  https://youtu.be/-b7taljdxmc
 • spoiiiler --- spoiler ---

  red dead redemption’da john marstonun ölmesi bunlardan biridir.

  oyunun ikincisinde de yine arthurun ölümü en üstlere oynar.

  life is strange isimli lanet oyunda baya olan sahneler.

  --- spoiler—-