şükela:  tümü | bugün
  • modern warfare 2'de ghost'un yakıldığı an. gözü sulanmayan erkek yoktur net. şerefsiz shepherd.
  • the last of us

--- spoiler ---

the last of us ‘da joel’in kızının öldüğü an.
    --- spoiler ---
  • fm oynarken ismimim stadyuma verildiği an.
  • kesinlikle mafia ii'de vito ve joenin ayrıldığı sahnedir.

--- spoiler ---

vito ve joe alemde cok ziplayan ikili (cakir ve polat gibi) herkes onlarin ölmesini istiyor. leo diye bir arkadas vitoyu çağırıp canlarının bir şartla bağışlanacağını söyleyip carloyu öldürme karşılığında anlaşıyorlar. vito ve joe görevi tamamlayıp dışarı çıktıklarında leo vitoyla ayni arabaya binerken joe farkli bir arabaya bindiriliyor ve farkli yönde istikamet alıp hreket ediyorlar. tabi bu sirada tedirgin vito camdan joenin arabasinin gittiği yönü görünce leoya dönüp "neden?" diye soruyo. leo da "üzgünüm! joe anlaşmaya dahil değildi" diyor ve oyun bitiyo.

joenin sonu meçhul aslında; ne olduğunu göstermiyorlar. ama öldürülmüş olduğunu düşünmekten daha olası bi sonuç göremiyorum. yıkılmıştım, ağlamamak için kendimi zor tutmustum. zaten ondan sonra da baska bilgisayar oyunu oynamadım. universite yillarimin en hüzünlü gecesini yaşatmıştı bana o orospu çocuğu leo.

malum sahne

edit: youtube linki eklendi

edit 2: joe ölmemiş mafia 3'de bi sahnede varmis ama hikayeyle ne kadar alakali bilmiyorum.

mafia 3 joe sahnesi

--- spoiler ---
  • (bkz: spec ops the line)

savaşın gerçek yüzüne müthiş bir örnek.

https://youtu.be/-b7taljdxmc
  • (bkz: max payne)
    daha oyunun başında karakterimizin karısı ve bebeği mafya tarafından öldürülüyordu.
    o sahnenin verdiği intikam hırsıyla kısa bir sürede bitirmiştim oyunu.
  • witcher 3 "bad ending" üstüne tanımam. bilenler bilir, oyunda birkaç farklı son vardır ve bir tanesi kötüdür. elbette o da bana çıkmıştı.
  • (bkz: sanitarium)

ergenler bilmez tabi ama muazzam bir oyundur.
    oyunun her bölümünde farklı bir şeyler öğrenir ve farklı duygular içinde olursunuz. bir bilinç altının içindesinizdir. oyunun son bölümleri ise muhtesemdir ama bir o kadar da duygusaldır.

--- spoiler ---

küçük kız kardeşin ölüm sahnesi.
    hayatımda bir bilgisayar oyununda etkilendiğim en duygusal sahne idi.

--- spoiler ---
  • arthur morgan:

- i'm afraid.