şükela:  tümü | bugün soru sor
 • futbolun heyecanını öldürüyor bence de.
 • futbolun heyecanını öldürse iyi, adam heyetle olayı tekrar izliyor yine de yanlış karar veriyor. heyecanı meyecanı kalmamış ki işin.
 • patlayan var değil.
  var, hakem kararının sıkıntılı olduğunu söylüyor cüneyt'e. gel izle diyor.
  var sisteminde son karar yine hakeme ait.
  hakem gidiyor izliyor ve kararını değiştirmiyor.

  yani var görevini yerine getiriyor.
  patlayan yine cüneyt.

  ayrıca oldukça yararlı bir sistem.
  futbolun heyecanını vs. öldürdüğü de yok. alışmadınız henüz o kadar.
 • aynı pozisyon dünya kupasında olsaydı ve cüneyt çakır o maçı yönetiyor olsaydı pozisyon kırmızı kart ile sonuçlanacaktı. bu konuda benim gibi düşünen kişi sayısı hiç de azımsanamayacak kadar çok olduğuna da adım gibi eminim.

  cüneyt çakır kendisine bu ülkede hiçbir gücün dokunamayacağının bilincinde olup bunun verdiği güven ile tetikçiliğin alasını yaparak insanalın emeklerini çalan bir hırsızdır.
 • cünet efendi klasik eyyamını yapmıştır bu kadar net..
  video hakem tarafından da seyrediliyor ve muhtemelen kırmızı deniyor..
  ama ne yapıyor cüneyt?
  gelip seyretme artistiğini yapıyor..
  karar aynı!
  ee nerede şimdi video hakem?
  ulen adam gene bildiğini okuyor!
  hele de konu galatasaray ise!
 • (bkz: şenol güneş) "var, iyi niyet olmadıktan sonra işlemez" dediğinde ortalık yıkılmıştı. daha ilk maçtan haklı çıktı hocamız.
 • zaten var sisteminin en büyük defosu son kararı orta hakeme bırakması. video başında 5 ya da 7 hakem oturur, çoğunluğun kararı ne ise o olur, olması gereken budur. mesela dünkü süper kupa maçında dany'nin rodriguez'i düşürdüğü son adam pozisyonunu 100 hakem izlese 1 tanesi kırmızı kart vermez, o da cüneyt çakır.
 • ayinesi iştir kişinin var'a bakılmaz.

  dünyanın en iyi sistemini de getirseniz uygulayan cüneyt olunca bişey değişmiyor.

  ya bi de şu adamı başımıza türkiye'nin en iyi hakemi diye çıkardılar ya helal olsun hakkaten.
 • bizim insanımızın adalet anlayışının kendi menfaati ile uyuşmaması nedeniyle patlayabilir. bizim insanımız adalet istemez. bizim insanımız adaletsizlikten faydalanmak ister, bizim insanımız rakip ne olursa olsun kaybetsin ister. spor ruhu, fair play, eşitlik vs gibi kavramları umursamaz. futboldan saha içinden zevk almaz. goygoy sever. onun tek baktığı yer skor tabelasıdır. skor tabelasında kendini memnun etmeyen her olayı eleştirir.

  gel gelelim akşamki pozisyona.

  kayınpederimle beraber izliyoruz. sarı verdi. diğeri yetişir doğru karar dedim. sonra var devreye girdi. ooo cüneyt'e müdahele geldi şimdi karar değiştirtirler dedi. yok değiştirmez karar doğru dedim. gs'ye karşı veremez hemen ayar çekerler dedi. değiştirmeyecek dedim. cüneyt değiştirmeyince şaşırdı. alışmış bu iğrençliğe çünkü. sonra spor yorumcusu konuşmaya başladı. yok efendim şu da bu da. bildiğin taraftarı galeyana getiriyor manipüle ediyor. başladı bir var şöyle tartışması.

  bizim ülkede kimse adalet istemediği için patlayacaktır. haklısınız.
 • karar doğru gibi çünkü hakem bu tip pozisyonlarda oyuncunun kimliğine bakarak karar veremez ki hakem her oyuncuyu tanımak zorunda değil. kuralın da dediğine göre yetişme ihtimali olan oyuncu varsa ki dün topsuz depar atan defans oyuncusu oluyor bu kırmızı veremezsin.