• fransa'da kendilerini çok tatlı bir şeker türünden üreten, tatlı mı tatlı, güzel mi güzel iki adet birbirine aşık çiftimiz, yaptıkları efsane şarkılarını vıdeoclub adı altında bizlere sunmuşlar ve günlerce etkisinden çıkamamamızı sağlamışlar. olsun iyi ki yapmışlar.

amour plastique

roi

gerçekten büyülü bir havalarının olduğunu düşündüğüm grup. henüz 2 şarkıları var. adèle castillon şarkılarını söylerken, matthieu reynaud müzikleriyle bizi büyülüyor. videolarını izlerken ve şarkılarını dinlerken cidden içim sıcacık oluyor. umarım çok popüler olup herkesin diline takılmazlar, yüzlerindeki o güzel ifadeleri kaybolmaz ve de daha çok şarkılarını dinleriz.

başka şarkıları daha yayınlandı :

en nuit

what are you so afraid of

mai

enfance 80

euphories

sms

edit: uzun aradan sonra 1 nisanda sms şarkılarıyla albüm çıkar çıkmaz ayrıldıklarını açıkladılar evet şaka gibi. birbirlerine çok yakışıyorlar ve birlikte çok güzel şarkılar yapıyorlardı. izlediğim ve dinlediğim ilk andan beri onların ruh ikizi olduğunu düşünüp etkilenmiştim. bu yüzden ayrılmalarına çok üzüldüm. adèle tüm fotoğraflarını silmiş bile. ortada bi aldatma konusu olabilir. fanları matthieu ile bir kızın düet videosunu ve adele'in aynı videoyu palyaço yüzü ile yayınlandığını paylaşmış, hatta adele de endişelenmemen gereken kız hakkında endişelenmen lazım demiş. tabi bu mudur neden ayrılmalarına bilmiyorum. şarkılarını dinlerken artık buruk bir his verecek gibi. degree music ile güzel bir uyum sağlamış olsa da temennim umarım matthieu ile barışırlar ve yakaladıkları o güzelliklere devam ederler.

edit: kesinlikle birleşme söz konusu değil. hatta kendi single şarkılarını yayınlıyorlar. adele, annael ile birlikte şarkı yaptı nous
    , matthieu da 2 gün sonra kendi şarkısını çıkarıyor. ismi de break up diaries klibini yine ablası çekmiş, babası da prodüksiyonluğunu yapıyor. şarkı sözlerini merak ediyorum belki neden ayrıldıklarına dair dürüstçe bir açıklama gelir. adele'in de ayrılık şarkıları yazdığı dedikodusu dolaşıyor. ikisi de kendi yollarında yürüyorlar.

edit : evet matthieu şarkısını yayınlar yayınlamaz adele "cheater" şarkısını paylaştı ve twitter hesabına "liar" yazdı. kendisine " matthieu seni aldattı ve şimdi de bu şarkısıyla birlikte yalan mı söylüyor?" dediğim de " evet kesinlikle doğru o beni aldattı" diyerek cevap verdi. iyi olmaya çalıştığını, yeni albümüne odaklandığını ve beğenmemizi umduğunu söyledi. 1 gün sonra ise o şarkıyı adele'den önceki eski kız arkadaşına yazdığı söylendi ve konu kapandı. fakat ayrılıklarının nedeni belli oldu.

edit: adele 17 nisanda bir video yayınladı. la fin de videoclub adı altında neler yaşadığını ve nasıl yol izleceğini anlattığı bir video yayınladı. videoclub' ın son konserinden paylaşımlar yaptı. solo albümü ve yeni projeleri için hazırlandığını söyledi. umarım herşeyin en güzelini başarır.

edit: adele castillon 10 haziranda yeni şarkısı impala'yı yayınladı. tam bir yaz şarkısı ve videosunda da ayrılık sonrası ne kadar üzgün olduğunu, onun ne kadar gerçek olduğunu gördük. şarkı sözlerinde matthieu hakkında sözler var "artık seni istemiyorum çünkü sen hepsini istiyorsun" gibi. 10 gün içerisinde 1 milyon izlendi. matthieu ise bir sürü paylaşımlar yapmaya çalıştı ne tesadüf tam video yayınladığı zaman. ve ardındaki günlerde sürekli kendi hesabından videoclub şarkılarını ben yaptım, benim şarkım çok iyi gibi paylaşımlar yaparak adele'i karalamaya çalıştı. kendisinin videosu 300 bin izlendiği için kıskandı mı bilemiyorum ama hoş olmadı. videoclub hayranları bölündü gibi oldu. matthieu'nun videosunun altında adele'den daha iyisin vs yazdılar ki adele videoclub tarzından devam etmiyor bile bambaşka tarzda olmalarına rağmen karşılaştırılıyorlar. ve tam da şimdi adele'in şarkısının yayınlanmasından 11 gün geçmişken matthieu, prenseschelsea ile 1 gün sonra yeni şarkısını yayınlayacağını duyurdu. adele'in üzerinden prim kasmaya çalışıyor gibi bir izlenim seziyorum hiç hoş değil. her neyse her ikisinin de şarkıları bana hitap etmiyor artık eski tatları yok sadece merakımdan bir süre daha bakacağım gibi duruyor.
  • bu çocukların en nuit şarkısını dinlerken bahçıvanlık yapma dönemi gelmiş kasabın hislerine bürünmüştüm lan. 34 yaşında beton gibi adamı pambik ettilerdi 5 dakikalığına.
  • bu aralar deli gibi dinlediğim fransız grup. roi, amour plastique ve mai favorilerimdir. bazen böyle güzel müzikler dinlediğim zamanlarda iyiki yaşıyorum diye hissediyorum ki bu çok nadir olur hatta en son ne zaman oldu hatırlamam bile . bana bu hissi yaşattıkları için minnettarım kendilerine...
  • spotify sayesinde venderdi sur mer dinlerken kesfettim, bunu seven bunu da sevmis gercekten! cok guzel sarkilari var eslik etmesi keyifli acaba neden ayrildi bu tatli cift
  • french indie nasıl olmalıdır cevabını veren çift.

sadece amour plastique şarkısına sahiplerken nasıl bu kadar güzel bir şarkı yapabildiklerine şaşırdığımı hatırlıyorum. ondan sonrası şöhret.
  • gercek z kusagi bu, bize kalan ise keko rap dinleyen toksik bir kusak.
  • amour plastique ve en nuit şarkılarıyla keşfedip, kliplerine ayrı müziklerine ayrı tutulduğum fransız grup.

birlikte o kadar tatlılar ki bu uyum ister istemez yaptıkları müziğe de yansımış. bize de keyifle dinlemesi düşmüş. ayrıca şarkıları seslendiren arkadaş adele castillon aynı zamanda bir oyuncu ve henüz 18 yaşında. böylesine başarılı genç yetenekleri görmek beni mutlu ediyor. umarım aynı kalitede devam ederler.
  • roi gibi harika bir şarkı yapmış olan fransız duo.
  • yaklaşık 1 sene önce tesadüfen keşfettim.

elektro - pop grubu

çok tatlı bir çift ( liseli aşıklar )

kendi bestelerini yapıyorlar aynı zamanda efsane sayılacak klipler çekiyorlar yaratıcılık müthiş

adele castillon (solist)
    matthieu reynaud (bas gitar, synthersizer ve davul çalıyor )

amour plastique https://youtu.be/5njjlfi_oys

en nuti https://youtu.be/xkjkzro8ara

mai https://youtu.be/ct5gghqwhfw

euqhories https://youtu.be/ejojc-mtfa0

roi https://youtu.be/4nomfbrfat0

şarkıları dinlerken hayal dünyamda dans ediyorum.

29 ocakta euphories albümü ile şarkıları toplamışlar.

albümleri plak olarakta satışta tanıdık birini bulursam imzalı albümlerini alacağım.

edit: ayrılmışlar
  • dreamy duo
hesabın var mı? giriş yap