şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içerisinde bir çok after effects projesi bulunan ve tasarımcıları tarafından çok uygun fiyatlara satılan grafik sitesi.
  site de motion loop tan jenerik template'lerine , kanal kimliğinden logo introlarına kadar bir çok profesyonel iş bulunuyor. paypal aracılığı ile satın alabiliyorsunuz. 5$'a bile text ve jenerik template leri bulmak mümkün.ve bu templateleri satın aldığınızda after effects'de zorlanmayasınız diye paketin içerisinde tutorial sesli anlatımları yüksek çözünürlüklü olarak mevcut. özellikle envato'nun tasarımları bir harika .kesinlikle video ve grafik işi ile uğraşanların bakması gerek diye düşünüyorum.

  fakat satın alım yapmadan önce göz önüne alınması gereken en önemli şey sisteminizin bu projelerin render'ına yeterli olup olmadığı.aksi halde de export alamazsınız tadınızda damağınızda kalır.her proje için değil ama bazıları için ihtiyaç duyulan sistemin biraz abartılı olması gerekiyor.mac pro g5 lerde bile saatlerce render beklediğim günleri biliyorum.
 • video işiyle uğraşanların edinmesi gereken paket.
 • burada projenizi satabilmeniz için sizi ingilizce yazılı bir sinava tabi tutuyorlar. onların prensibine göre duzeniniz var ise projenizi komisyon ile satıyorlar.
  burada projesini satan varsa lutfen yeşillendirsin.
 • az biraz yaratıcı kişiler için ciddi bir gelir kaynağı olan site. an itibari ile aklımda deli sorulara sebep olmaktadır. şöyle ki bildiğim kadarı ile ödemerli paypal üzerinden yaptığından dolayı paypal kapanınca videohive'da kapanmış oldu mu? bilenler bir yeşillendirsin pls.
 • yıllardır içerisinde exclusive author olarak içerik ürettiğim canımız ciğerimiz collis ta'eed, eşi ve bir arkadaşıyla kurduğu avustralya menşeili envato'muzun after fx, motion graphic ve stock videolarını barındırdığı platformdur.
 • genel olarak envato sitelerine içerik üretirken hedef kitlenin içinde yarı profesyoneller ve amatörler olduğunu akıldan çıkartmamak gerekir. sonra after effects projenizi satın alan birisi size "projeyi indirdim, after effects diye bir program soruyor, bilgisayarımda böyle bir program yok, ne yapmalıyım?" gibi bir soru yöneltip destek isteyebilir. (gerçekten yaşanmış bir olaydır.)

  ya da kız arkadaşına sürpriz yapmak isteyen ama hayatında after effects kullanmamış heyecanlı bir genç "comments" bölümünden sizi soru yağmuruna tutabilir.

  bir de proje yapmaya harcadığınız zaman kadar video tutorial hazırlamak, meta data girmek gibi işlere zaman harcarsınız. tamam anahtar kelimeleri, html açıklamaları falan anladık da yüklediğiniz rar dosyasının boyutunu da size elle girdiren, bu dosya kaç mb? diye soran garip bir sistem.

  tüm bunların haricinde, fiyatlar çok makul olduğu için tatmin edici bir satış grafiği yakalayabilirsiniz. projeler 25-30 dolar gibi rakamlara satıldığı için yabancılar en baştan proje yapmak ya da yaptırmak yerine hiç düşünmeden template satın alıyor. exclusive author olarak %50'den başlayarak gittikçe artan kar oranlarıyla 500 dolarlık satış yaptığınıza , bu entry'nin girildiği tarihteki dolar kuruyla 3000 tl üzerinde para kazanırsınız.

  tamam kabul ediyorum son paragraf üçkağıtçı müteahhitlerin ev satmak için kullandıkları dile çok benzemiş ama sistemi başka türlü anlatamazdım.
 • en çok amerikalı müşteriler başınıza bela oluyor. adamlar daha hangi programın gerekli olduğunu bilmeden satın alıyor ve beceremeyince olumsuz puan veriyor. hayatımda gördüğüm üşengeç topluluk amerikalılarda. adam daha zip dosyası downloadı bitmeden açmaya çalışmış üstelik zip içinden proje çalıştırmaya çalışıyor. gelmiş şikayet ediyor "bu bozuk 5 eksik dosya uyarısı var" diye.

  uzun lafın kısası; ne aldığını bilmeyen malbaş dolu sitedir.
 • bir after effects paketine ihtiyacım var, unlimited üyeliği olan var mı acaba?

  not: 3 tane paket aldım ama göründüğü gibi çıkmadı, bu yüzden deneme yapmak amacıyla istiyorum, işime yararsa satın alacağım.