• efsane kelimesini gerçekten hak eden kehanettir. eğer maçtan önce okumamış olsaydım, yöneticiler editlemiş bizi ayak üstü sikiyorlar derdim. badilere ekledim bu arkadaşı, elimde iddia kupanu f5'e basıyorum valla.
  • ekşisözlük moderasyonundan hakkında acilen açıklama beklediğim kehanet. aksi halde atayistliği bırakıp kendimi kuran'a vericem.
  • hadi 4-0 bitecegini atti da tuttu desek (-ki bu bile buyuk olay; karsidaki takim milan) tamam da, adam ilk golun dakikasini ve ilk 2 golu messi'nin atacagina dek tutturunca insani asiri derecede killandiran bir kehanet olmus.
    ciddi ciddi kendisine nasil ibadet ediliyor, karsiliginda saraplar akan irmak, huri vs. verecek mi aciklama bekliyorum.
  • sözlükteki hasan ali kaldırım gol atmazsa götümden sikin kehanetini (?!) bile aşmıştır. ancak yine de bir iddaa'dan 937 bin tl kazanmak değildir.
  • doğruluğundan ziyade inanmamanın acılarını çektiğimiz kehanet. eğer bu adamı dinleseydik, bire 56 oranında kazanabilecektik. hatta ilk iki gol messi diye de ekleseydik, bire 12500 kazanabilirdik. reyis büyüksün.
  • ateistlerin açıklayamadığı durum.

bir insan, bir maç hakkında sonuca yönelik kehanette bulunabilir. misal ben 3-0 derim, öteki 4-0 der, biri 6-0 der, bunlardan birisi müneccim olur. bir diğeri ilk golü messi atacak der (ki çok da şaşılacak bir şey değil) , diğeri iniesta der, birisi bilmiş olur.

ayrıca ilgili kehanetin yazıldığı saatte, maçın başlığındaki entry sayısı 25. yani öyle sular seller gibi entry alan bir maç da değil. ayrıca öyle olsa bile dediğim gibi 3 parametreyi aynı anda tutturma olasılığı kaçtır..

ancak aynı kehanet içinde, hem maçın net skorunu, hem ilk golün dakikasını, hem de ilk iki golü kimin atacağını bilmesinin olası açıklamaları ;

- entry saati ile moderasyon tarafından oynanmıştır.

en makul açıklama bu gözükse de, entry'i maçtan önce okuduğunu söyleyen yazar sayısı çok.

- viggen isimli arkadaş, derin bir arkadaştır, maçın bir şekilde fix edildiğini* öğrenmiştir. öyle olsa bile golün dakikası, ilk iki golün sahibi şeklinde bir ''match fixing'' çok fantastik olacağından bu da mantıksız.

evet müspet bilimlerden çıkış öncesi son olasılığa geliyoruz;

- adam,zamanda yolculuk yapmıştır.. ama zamanda yolculuk yapsa bunu böyle sikko bir şey için kullanmaz..

ve atayizleri korkuya sevkeden son olasılığa geliyoruz:

- bu adama cidden rüyasında ''bildirilmiştir'' şimdiye kadar ki olasılıklar içinde en mantıklısı budur.. ''bildirilme'' diye bir şeyin olamayacağı ön kabulü ile gidersen, tabii ki zorlama açıklamalar üretmeye kalkarsın. tıpkı benzer diğer olaylarda olduğu gibi. neyse onlara girmeyelim..

işte bu olasılığın, metafiziğe sapmadan bir açıklaması yoktur.. aynen benjamin linus dostumuzun dediği gibi '' and if that's not proof of god, i don't know what is. ''

(bkz: lost)
    (bkz: the cost of living)
  • (bkz: #32587450)
  • sözlükte hak ettiği ilgiyi çekmemiştir.
  • entry silinmis (yazar leyla olmus), zamaninda alinan ekran goruntusune de artik ulasilamiyor.

ama entry'de yazanlara ulastim:
    "ilk defa mac tahmini yaziyorum $u ... ortama.
    ruyamda gordum gecen hafta. motorsikletten helikoptere atlarken $arjor degi$tiriyordum, konsantrasyonumu da bozacak bi $ekilde mac sonucu iletildi
    barcelona 4 - milan 0
    ilk gol 4. dakika ilk iki gol messi
    ilk golun dakikasi cok iddiali gibi geldi bana da, ruyada instantly sorguladim haci bu kadar bilgi fazla degil mi diye ama yeminler ediyorum tam olarak boyle bildirildi
    ananizi babanizi dalagi bobregi satin, colugu cocugu tavugu sinegi kesip basin
    bu kiyagimi unutmayin tutarsa ben yokum, tutmazsa hic yogum''

saat: 15.25 (macin baslamasindan saatler once)
  • 9. yıldönümünde arşivimi kurcalarken ekran görüntüsüne denk geldiğim son yılların en müthiş kehaneti.

görsel
hesabın var mı? giriş yap