şükela:  tümü | bugün
 • baltik denizi'nde faaliyet gosteren finlandiya kokenli deniz yolcu ve yuk tasimaciligi firmasi. isvec ve finlandiya arasinda karsilikli sefer fiyatlari cok uygundur.
  http://www.vikingline.fi/
 • etkileyici internet sitesi ve stockholm'deki haşmetli binası aksine sadece helsinki'ye bilet fiyatını öğrenmenin bile insanı dert sahibi yaptığı, yeteneksiz çalışanlara sahip finlandiya orijinli deniz taşımacılığı firması
 • stockholm'den cuma akşam üstü yola çıkıp cumartesi sabahı helsinki'de olmanın en eğlenceli yolu -özellikle de hava güzelse. limanlar, hem stockholm'ün hem de helsinki'nin merkezine çok yakındır, o yüzden hava alanına git gel zaman kaybı yaşanmaz. yol boyunca doğa, manzara, gün batımı inanılmazdır. gemileri çok güzeldir, eğlencelidir de. restoranlarda yemekler süperdir. gece bir tarafta canlı müzik, bir tarafta disco vardır. gece yarısı geminin en üst güvertesine çıkıp yıldızları seyretmek de çok keyiflidir. duty free'ye ulaşıp ucuza sigara alabilmenin de en kolay yoludur zira şehirde alabileceğinizin yaklaşık 2/3 fiyatına gelir. sırf içki sigara parfüm vs.yi ucuza almak için düzenli olarak bu gemilere binenler var. bir de helsinki'ye gitmenin en güzel yanının stockholm'e dönmesi olduğunu öğretir insana, zira insan, geri dönünce "ne güzel bir yerde yaşıyorum" hissini tekrar yaşar.
 • başlıca rakipleri ve aynı fiyata daha kalitelisi için:

  (bkz: silja line)
 • stockholm-mariehamn arasinda giderken diskoda bir kizin gelip vucudunun arka kisimlarini benim vucudumun on tarafina rastlayarak dansetmeye basladigi, daha sonra isvecce soyledigi seyi anlamayip ingilizce soylemesini soyledigimde eliyle pantalonumun dugmeli mi fermuarli mi oldugunu merak edermiscesine pantalonumu yokladigi, ani olmasi nedeniyle bir sure ne oldugunu anlayamadigim bu olayi yasadigim seferleri yapan firma.
 • bir diger rakipleri de birka cruises
 • genelde silja line yerine tercih edilen çünkü daha ucuz olan ve dolayısıyla genç nüfusun fazla olduğu, cider içip kumar oynayabileceğiniz feribot.. (bkz: smiley)
 • gemileri silja line a göre çok çirkin olan şirket... logosuda bir gemicilik ve tur şirketinden çok filmlerdeki üyük ve kötü şirketlerinkine benzemektedir.
 • helsinki-stockholm arasında sefer yapan iki gemisinden birisi ms mariella digeri ise ms gabriella olan seyahat sirketi.
  bu iki iskandinav güzeli, her aksam ustu 5 gibi helsinki ve stockholm dan karsilikli hareket ederler.
  daha yeni ve daha konforlu olan ms gabriella mümkünse tercih edilmelidir.

  gemide duty-free olabilmesi icin gece saat 4 gibi mariehamn'a ugrayan iki guzel gemi, sabah 0900 sularında nihai duraklarına ulasirlar.

  temmuz ayında, ms gabriella, "lux cabin with balcony" de yapılacak seyahat, size ve sevdiceginize unutulmaz bir yolculuk yasatir. gece 11 gibi acik denizde gunesi batirip sabah 330 da mariehamn'dan tekrar gunesin dogusuna taniklik edebilirsiniz.

  helsinki'den 4 numarali tramvay ile limana gidilmeli, stockholm'de ise cigerci kedisi gibi bekleyen taksicilere nispet yapip gamla stan'a kadar (max 15 dk) yurunmelidir.

  kanimca, estonya kökenli silja line a göre, daha fazla iskandinav kani tasimasi sebebiyle daha sevimli ve daha sıcaktır.