şükela:  tümü | bugün
2346 entry daha
  • savaş sahneleri, stratejileri falan değil de bu dizinin en saçma yeri kadınlarının hiç yaşlanmaması. seyirciyi iyice gerizekalı yerine koyyuyorlar bu açıdan. erkekler yine fiziksel olarak olgunlaştırılıyor, saçları sakalları tarzları değiştirilerek zamana göre ayarlanıyor da kadınlarda tık yok. hepsinin oğlu kazık kadar oldu. lagerthnanın boyu kadar torunu var düşünün. fakat hala hep aynı kadın. bir tek o da değil, dizide en başından beri var olan 3-5 kadın var hepsi de öyle.

en azından yalçın abinin yaşlandırma tekniğini kullansanız?
  • s05e08

--- spoiler ---

sami'ler zayiat vermeden, hvitserk komutasında ormana giren lavukların amk. iyi de oldu sana mal boku hvitserk.

--- spoiler ---
  • sezon yerine, travis fimmel'den önce ve travis fimmelden sonra diye ikiye ayrılması gereken, savaş sahneleri epik olan ve bu özelliğinin game of thrones'tan bile fazla ün yapmış olması gereken dizi.

--- spoiler ---

sol framde görünce yazmak istedim. ragnar öldükten sonra bir süre izleyemedim. sonradan ufak ufak izlemeye çalıştım, ama yok. athelstan ölünce ragnar bambaşka biri olmuştu zaten. ama gitmesi bambaşkaymış. üstüne helga da gidip floki de yelken açınca: (...zorla ittiriyorum sanki: s sezonun sonunu ne zaman getiririm, getirebilir miyim odin bilir*

--- spoiler ---
  • ubbenin jest ve mimik olarak babasının kalitesiz bir yan sanayisiyken ivarın bunu çok nadir yaparak fakat ragnara en yakın kardeş olduğunu kanıtlayarak yaptığını düşündüğüm dizi. hvitserki at çöpe zaten.
    edit: imla
  • kurtlar vadisi gibi çakırdan önce çakırdan sonra diye ikiye ayrılan dizi.
  • lagertha gibi karım olsun, 38 milyon borcum olsun diyeceğim ama gençliğimde çok fakir ve borç içinde yaşadım, lagertha gibi kızlar fakirliğimi görünce suratıma işeyerek terk ettiler beni.

en aşığım, senin için ölüyorum, geberiyorum diyen kız bile borcun olunca götüne tekmeyi koyuyor.

o zaman şöyle diyelim: 38 milyon param olsun, lagertha gibi kızları sikelim.

böylesi daha güzel.
  • --- spoiler ---

5x8 vikings tarihinde görülebilecek en tırt savaş sahnelerine sahipti. ya amk ivar neden savaş başlamadan önce "ben biraz kenarda bekleyip sonra dahil olacağım" diye malca bir hamle yaptıktan sonra sözünü de tutmayarak tüy dikiyor ki? bu mudur amk saksonların anasını ağlatan meşhur kemiksiz ivar? böyle bir saçmalık olamaz. hvitserk desen süzme mal çıktı. sigurd'dan da bir haber yok. yapacağınız işi sikeyim.

edit: ısrarla gelen "sigurd öldü ki ne haberi bekliyorsun" mesajından sonra editleme gereği duydum.

sigurd, kardeşleriyle beraber babasının intikamını alıp döndükten sonra danimarka'da bir bölge onun kontrolüne verilir. tarihte bu adamın oğlu danimarka kralı olmuştur. sigurd'un dizide aptalca öldürülmesinden dolayı böyle bir şey yazdım.

diğer kardeşlere de aynı pasifleştirme uygulanıyor. hvitserk mal gibi. bjorn ironside denilen herif bir ara savaşı bırakıp mal mal işlere koyuldu. ne bileyim barbar vikingler'in kraliçesi lagertha (tarihte böyle bir şey yoktur) "gençlerimiz ölmesin, kardeşçe yaşayalım. bu savaş gereksiz" falan diyor. bu mu amk vikingler? bu mu koca ragnar'ın çocukları?
    --- spoiler ---
  • the tudors ve dracula'daki performansından hareketle, sezon bitmeden jonathan rhys meyers'in katheryn winnick'i yatağa atacağı dizi. at fava bekle. bir de bundan sonraki bölümlerin sırt duvara verilerek izlenilmesi tavsiye olunur.
187 entry daha