2406 entry daha
  • nereden başlasam nerede bitirsem bilemedim. söylenecek çok şey var lakin kısa kesmek daha iyi olacaktır. tersi durumda burayı ağlama duvarına çevirebilirim. karakterler üzerinden gideceğim.
    dizinin önemli karakterlerinden biri olan floki 5.sezon itibariyle iyiden iyiye pasifize olmuş durumda, bana öyle geliyor ki senarist ve yönetmen işi nereye bağlayacaklarını bilmiyor ve oyalanıyorlar.
    kemiksiz ıvar’ı bir şekilde yürütüyorsunuz diyelim ona bazı güçler bahşediyorsunuz falan, fakat neden vahşiliği ve zekasıyla sagalara konu olmuş olan bir hükümdarı bazı konularda bu denli resmen çocuk akıllı biri olarak yansıtıyor ve aktarıyorsunuz ?
    bjorn o kadar savaş atlatmış, farklı bir çok kültür görmüş geçirmiş biri ve siz bu adamı çok alakasız kadınların koynuna atıp duruyorsunuz, en kötüsüde bjornu bu kadar zeka yoksunu bir karakter olarak düşündürüyorsunuz. yemiyoruz bunları artık uzun zamandır.
    lagertha ise benim zayıf noktam. o var olduğu sürece sanırım diziyi izlemeye devam edeceğim.

eskiden seks sahneleri çok daha iyi olurdu. son sezon bu konuda biraz zayıf kalmış onuda belirtmeden geçmek istemedim. en nihayetinde viking diyarından bahsediyoruz. burada vahşet, kan ve seks eksik olmamalı. kültürlerarası etkileşimi tabiki işleyeceksin tabiki anglo-saxon saraylarında ve kiliselerdeki hususlar üzerinde duracak entrikaları göstereceksin. ama en önemlisi bizi savaştıracaksınız hemde bunu çok sağlam yapacaksınız. yok eğer yapmaz iseniz ne yazıkki sizde bizde çok üzüleceğize benziyor.
  • ilk bölümünden beri izlediğim dizinin gidişatını beğendim. geçen yarı sezonun ardından entrikalar yeni yeni başlıyor. floki karakter olarak yükseliş duraklama çöküş yaşamıştı. şimdi ise yeniden çöküş yaşıyor ve yükselişi mükemmel olacak. dizi üç kulvardan devam ediyor.

--- spoiler ---
    --- spoiler ---

bu üç kulvar şunlardır; ingiltere, kattegat, izlanda. ingilizler yeni yeni iç savaşa gidiyor. din ve devlet çatışma içine giriyor. kattegat ise kardeşlerin savaşına yeniden başlatıldı. deli kadının katledilmesi buna örnek verilebilir. izlanda ise açlık ve sefalet çekiyor. tüm bunları yanyana koyunca dizi ancak kendine geldi. biz ragnar'ı deliliğiyle, savaşlarıyla sevdik. bunun yerine tutacak karakterler var ama en çok bunu floki'den bekliyoruz. az sabretmek gerekir.

bishop heahmund karanlık tarafa geçti. floki zor durumların adamıdır. yumurta göte dayandı mı başlar.

--- spoiler ---
    --- spoiler ---

bu dizi gibi her zaman böyledi. her sezon on bölüm yayınlanır. son beş bölümü gaza basarlardı.

ilk üç sezon her yıl toplam on bölüm. dördüncü sezon itibariyle her yıl yirmi bölüm ama yarısı baharda, yarısı güzde yayınlanır.

yani beşinci sezon on birinci bölüm itibariyle yeni sezon olarak düşünün. bu sezon üç kulvarda daha derin geçecek.
  • baltaci bjorn ironside reyizin alfaligini gosterdigi dizi.
824 entry daha
hesabın var mı? giriş yap