• yeni sezon halen bekleniyor. yeter artık ya
  • minnesota, abd'de bulunan amerikan futbolu takımıdır.
  • s2e8

--- spoiler ---

kral horik'in bacaksiz oglu bile harika savasiyor. ecbert'in zebellak oglunu korkutmayip basardi ya helal olsun. umarim hemen oldurmezler cocugu, uzun uzun izleriz.
    --- spoiler ---
  • 4. sezonu bugün bitirdiğim dizi.

ragnar'ın ölümü konusunda nedense şüpheliyim, çünkü kahin yanılabilirim diye bir şey dedi en sonunda ve ölüsünü görmediğimiz için inanmamız zor olacak.

ragnar'ın oğlu savaşlarında ben ivar ve kısmen ubbe'ciyim. björn yaratığı ise tüm kas gücüne ve savaşçı kişiliğine rağmen sığ bir karakter, ragnar'ın ve diğerlerinin belli bir derinliği ve duygusallığı var, bjorn'da hiç bir halt yok, sürekli ayı olsa da boğsam şeklinde bakıyor. acaba çizilen karakter mi bu yoksa oyuncunun küntlüğümü bazen merak ediyorum ancak o karakteri hiç sevmiyorum. ivar saplasa şuna bıçağı da kurtulsak.

son bölümde hiç tanımadığımız karakterleri göstererek ne kastettiler hiç anlamadım, insan daha fazla ipucu verir meraklanmamız için.

sözün özü ben severek takip ediyorum ve de 5. sezonu merakla bekliyorum.
  • baştan söylemem gerekirse çok tutkulu bir yabancı dizi izleyicisi değilim. ama bu diziden daha iyi bir dizi seyredeceğimi çok düşünmüyorum. bu konuda kesinlikle yargımı peşinen koyuyorum.

59 bölümün 59'unu da soluksuz izledim. muhtemelen hayatımda izlediğim en iyi dizi. 29 kasım'ı ve yeni sezonu halatla çekiyoruz history reyis.
  • 5.sezonun 30 kasım perşembe günü yayınlacak olan severek izlediğim dizi.
    gel artık sevdiceğimiz.
  • diziye beni kilitleyen iki isim vardı ragnar ve ecbert ki bu ikisinin karşılıklı diyalogları mükemmeldi. ikisi de öldü. sonra rollo var ama onu da sonraları pasifize ettiler biraz. floki de değişik meczup bir şey oldu. hevesle izlerim yeni sezonunu ama eski tadı verir mi bilmem. ivar acayip itici. bjorn de değişik tavırlar falan olmamış ya travis e o tavırlar falan yakışıyordu ama bjorn de olmuyor zorlama duruyor. bakalım şu iki psikopat kardeşten çıkarsa bir şeyler çıkar.
  • 5. sezonu 29 kasımda başlayacak aşkı, nefreti, rekabeti, barbarlığı ve bir çok şeyi yansıtmayı başarabilmiş nadir dizilerden. 4 sezon oynamasına rağmen kalitesini kaybetmemesi de bir başka güzel nokta
  • travis fimmel olmadan çekilmeyen yabancı dizi.
  • --- spoiler ---

kilise sahnesiyle zirveyi gören dizi.

hristiyan ilahilerini çok severim. bu diziye başlamadan önce de hristiyan ilahileri dinlerdim. onlar arasında açık ara en sevdiğim ilahi salve regina'dır. salve regina öyle bir müziktir ki sizi evrenin sınırlarında dolaştırır, tarifi mümkün değildir. ve diziyi izlerken bir anda karşıma çıkması benim için sıra dışı bir deneyim olmuştu. o kasvetli bariton ses karşısında ürpermemek elde değildir. arkada vuran çan, kilisenin loş ortamı, gisla'nın demir maskesi... bir ton dizi izledim ama o sahnede hissettiğim ulviyeti hiçbir dizide hissetmedim.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap