şükela:  tümü | bugün
 • bugün vikipedi'nin ülkemizde yasaklı olmasını artık gayet isabetli olduğunu düşünüyorum.çünkü bu site amerika ve israil'in elinde bilgilerin istenildiği gibi şekillendirilip algı yönetiminin yapıldığı bir sitedir; dün gece amerika'nın kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanımasından sora, yememiş içmemiş kudüs'ü ilk tanım bilgisi olarak israil'in başkenti olarak yazmışlardır.

  kudüs
 • aynı tayyip ve müritleri gibi bu arkadaş da vikipedi'nin ne olduğunu çözememiş belli ki. biri girer değiştirir, sen girer düzeltirsin. nitekim şu anki halinde tartışmalı bölge diye geçiyor.

  jerusalem is a city in the middle east, located on a plateau in the judaean mountains between the mediterranean and the dead sea.
  israelis and palestinians both claim jerusalem as their capital, as the state of israel maintains its primary governmental institutions there while the state of palestine ultimately foresees the city as its seat of power.
 • aynı şekilde google da israilin başkenti aratıldığında sonuç olarak kudüs gelmektedir gibi
 • geçen seneki mavi marmara anlaşmasında da türkiyeyi ankara, israili kudüs temsil etmişti. ne yapalım akape hükümetini de mi yasaklayalım şimdi?

  hem bu toprak meselesi böyledir, hasan almaz basan alır.
  istanbul ne kadar bizimse kudüs o kadar israilindir.

  bu konuda sıkıntısı olan kudüse gidip israil ile savaşabilir, bu şekilde oluşumlar mevcut.
  zira bu işin tek çözümü budur.

  (bkz: yallah kudüs'e)
 • bütün dünya wikipedia'yı okuyor, çoğu gencin genel kültürünün temelini wikipedia oluşturuyor. brezilya'dan çin'e, rusya'dan afrika'ya kadar gerçek bu.

  siz deve kuşu gibi kafanızı gömdünüz, kendinizi bu dünyadan kopardınız. bu dünyaya etki etmekten de kendinizi men ettiniz. onlar deli gibi wikipedia'da yazarken ve insanların algısını şekillendirirken sizler yasaklamak ile övünüyorsunuz hala.

  o yüzden kaybetmeye mahkumsunuz bu dünyada.