şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biz de sizi ozledik, ozellikle ogrenciler. *
 • facebook'da yorumları okumanın oldukça keyifli olduğu kampanya.

  adam hala "wikipedia türkiye'yi terorist olarak gösteriyor" diyor.
 • adamlar baktı gördü bunlardan bi halt olmuyor, bari eylemi de biz yapalım dediler.

  başarılı olması beklenen kampanyadır.
 • ekşi sözlük üyeleri olarak desteklenmesi gereken kampanya,
  #wemissturkey #ekşisözlük
 • yasaklayanlar çok büyük ihtimalle yasağı unuttu bile. wikipedia gibi bir bilgi kaynağına verilen değer ortada, kimsenin umrunda değil böylesine bir kaynağın eksikliği neleri etkiler, bilgi döküman eksiği nasıl kapatılır, başka alternatif kaynak nasıl sunulur..

  adamların zerre umrunda değil.

  olsun, hala araştırma hevesini kaybetmemiş, bilgiye aç aydın insanlar da sizi özledi wiki. biz hala sıkı takipçiniziz.*
 • (bkz: wikizero)
 • bu ülkedeki en büyük problemlerden biri gerçekleşen herhangi bir olayla en ilgisiz kişilerin en ilk ve en çok konuşan kişiler olmasıdır. örneğin pasaporta zam geliyor, hayatında hiç yurtdışına çıkmamış adamlar "iyi oldu iyi", "versinler nolacak" diyebiliyor. wikipedia yasaklanıyor hayatında hiç wikipedia'ya girmemiş, herhangi bir şeyi araştırma ihtiyacı duymamış kişiler çıkıp "iyi oldu" "girmesinler nolacak" diyebiliyor.

  bugün wikipedia direktörünün türkiye'ye yasağın kaldırılması için yaptığı "10 aydır türkiye'de erişime kapalı. türkiye, sizinle bilgi paylaşmayı ve sizden öğrenmeyi özledik. bilginize, uzmanlığınıza, sesinize ihtiyacımız var." çağrıya dair bir haberin altında şöyle bir yorum vardı, silinirse.

  biraz görünüşe biraz da tweetlerine bakınca bilgiyle, araştırmayla pek ilgisi olmayan biri gibi gözüküyor ama kalkıp bu konuda görüş bildirebiliyor. "ama biz kendilerini hiç özlemedik ve onlarsız gayet iyiyiz..." diyor, ulan en son ne zaman wikipedia'ya girme gereksimi duydun da kalkıp bunu söyleyebiliyorsun? vikipedia'nın kapali olduğunu şu habere kadar unutmuştun o kadar ilgisizsin olaya. günde 3-4 kere girme ihtiyacı duyan ve her seferinde yok 0 ile yok vpn ile uğraşan insanlar adına konuşabiliyorsun.

  bu olayı birazda şuna benzetiyorum, ev sahibi misafirlere aç mısınız diye soruyor, tok olanlar yok yok sağolun tokuz diyor. yahu kardeşim toksan bırak aç olan konuşsun. ilgili değilsen birak da ilgili olanlar konuşsun. kıskançlık mı desem aşağılık kompleksi mi ne desem bilmiyorum ama bu durum gerçekten can sıkıcı.
 • bakmislar turkler wikipedianin yasak oldugunu unutmuslar bile, balik hafizalilar diye, bi kendimizi hatirlatalim demislerdir.
 • daha neden kapatıldığını dahi bilmeyen asalaklar boşuna ağlamasınlar, sırf mualefet olsun diye boş yapmayın vatanınız her şeyin önünde olsun.

  ülkemizi deaş terör örgütüyle bir gösteren bu iğrençlerin kapatılması doğaldır. deaş'ı kuran amerika, yöneten amerika, amerikan sitesine göre sanırsın biz kurmuşuz...midem bulandı.
  youtube kapandığında da sebebi atatürk'e hakaret içeren videolar barındırmasıydı, kaldırın dendi kaldırmadılar.

  eğer bu site de sadece bilgi veriliyor olsaydı kapanmazdı, bunu asla aklınızdan çıkarmayın. kendinizi kandırmak ve sırf mualefet etmek için, çırpınmak için başka konular bulun bu vatan, millet meselesi bu trz şeylerinize alet etmeyin.

  madem özledin adam ol, gel. eğer devletimizin olaya el koymayacağını bilseler, olmayan soykırımı bile yazacaklar allah bunlara fırsat vermesin.

  youtube nasıl açıldı? gerekli şartları sağladılar, akıllandılar şuan da kötü bir içerik yüklenirse hemen kaldırılıyor, bu olay zoruna giden var mı? varsa bilelim...
 • şaka maka ben unutmuşum vikipedi'nin yasaklandığını. dns'yi değiştirin ve kalsın öyle. muhafazakarlarla baş edilir mi aq. yarın muhalif partilerin ödeneklerini kesiyoruz deseler "tabi tabi kesin" derler. kendileri muhalefete düşse ödenek yok diye de ağlar bunlar.

  bunlarla uğraşılmaz olm. şimdiye kadar insan yerine koyup insan yerine konulmak için laf anlattık. en temizi yolunu bulup hayatına devam ediceksin