şükela:  tümü | bugün
 • bizim yapmamız gereken eylemi yapan uluslararası kuruluş.
  onca hukukçu var biri yapamıyor muydu şu başvuruyu.
  sorsan herkes avukat.
 • önce terör sayfalarını, hendek operasyonlarını, suriye sayfalarını düzeltin sonra böyle bir şey yapın. haddinizi aşmayın. türkiye cumhuriyetine terörist yakıştırması yapan siteyi neden açık tutalım? gelip özelden oraya kullanıcılar bilgi ekliyor demeyin kalbinizi kırarım. gidin kaynak ile bilgi düzenleyin bakalım onay veriyorlar mı?

  wikipedia'nın haddini aşan bir olaya kalkışması.

  btk'nın geçmişte yaptığı açıklama.
 • bizim hakkımızı biz değil başkaları arıyor vay anam ne hallere düşmüşüz biz
 • haklı bulduğum ve desteklediğim şikayet etmedir. büyük ihtimalle de aihm türkiye’yi mahkum edecektir.

  normalde ifade özgürlüğü (bkz: iccpr)’da ve (bkz: echr)’da net bir şekilde belirlenmiştir. fakat, ifade özgürlüğü vazgeçilemez (bkz: non-derogable) bir hak değildir. bazı emergency situations durumunda kısıtlanabilir.

  ama bunun da şartları vardır. ve türkiye ortada doğru dürüst bir sebep yokken faşist ve baskıcı bir tavırla wikipedia’yı yasaklamıştır. ve aihm türkiye’yi mahkum edecektir.

  tabi ilk önce mahkemenin yetki kararı vermesi gerekir. ve gördüğüm kadarıyla da vikipedi mahkemenin yetkisine getirmek için tüm şartları sağlamış. bunlardan biri de (bkz: last resort).
 • (bkz: türkiye'de wikipedia yasağının protesto edilmemesi)

  sözlükte "önce terör sayfalarını, hendek operasyonlarını, suriye sayfalarını düzeltin" diyen andavalllar olduğu sürece işe yaramayacak şikayet.

  ülke yeterince balık yemiyor.
  ülke gerizekalı.
  vikipedi yasağını herhangi bir sebeple savunan herhangi birisi yaşı geçmişi ne olursan olsun: ağır gerizekalıdır.
 • lobicilerin ve yerleşiklerin denetimindeki maddeleri değiştiremediğimiz gerçeği göz önünde bulundurulunca "demokratik bilgi"nin demokratik siyasetten farklı olmadığını söyleyebiliriz.
  yine de türkiye yerine bir alternatif koyamadığı bir nimeti engelleyerek kendi ayağına sıkmış oldu, üstelik tedavi olmak için yara bandı bile yok.
  ne yazık ki aihm bu konuda karar alamaz, bu bir yargılama ihlali değildir. ülkenin kendi iç hukukuna göre haklı(zararlı da olsa) ve yargı yolları kapalı gibi görünüyor.
 • birileri bizim için mücadele etsin bizi kurtarsın çok severiz aman yorulmayalım
 • (bkz: alkış)
 • sorsan herkes avukat denmiş bir entry’de ve niye daha önce başvurulmadı denmiş.

  her ne kadar vikipedia türk kuruluşu değilse de türkiye’de de faaliyet gösterdiğinden türkiye’nin hukuk kurallarına tabi.

  iç hukuk yolları tükenirse aihm’e gidiliyor.
  viki de bunu yapmış.
 • yurtdışındaki tüm arkadaşlarıma rezil olduğum olaydır. ne zaman türkiye'yi ortamlarda övüp milliyetçilik yapacakken yüzüme vuruyorlar.