şükela:  tümü | bugün
  • 1986 doğumlu sırp tenisçi. dünya sıralamasında 16. sırada *. sırpların ikinci tenisçisi şimdilik novak'ın ardından. kazandığı turnuva sayısı sadece 1. ayrıca soyadı troiçki yerine troitski gibi söylenmeli sanırım.
    novak ile de oynaşmışlığı var.
    http://www.youtube.com/watch?v=wzidqlj80fm

resmi sitesi
    wiki
    atp
  • 2011 atp indian wells'te nole karşısında yine ezilen tenisçidir.oynanan 13 oyundan sadece 1 tanesini kazanabilmiştir.
  • 2011 miami masters tenis turnuvası 2. tur karşılaşmasında marsel ilhan ile karşılaşıcak , muhtemelen ezici üstünlükle galip gelicek tenisçidir.
    (bkz: göt olmayı bekleyen entry)
  • igrenc bir insan olduguna kanaat getirdim... hata yapip sahaya giren cocuga verdigi tepkiye bakilirsa henuz sosyal zeka anlaminda tek adim ileri gidememis...

http://www.youtube.com/watch?v=54eezpa45y0
  • wimbledon 2012'de novak djokoviç ile yaptığı müsabakada ilk kez canlı olarak izleme olanağı buldum kendisini. bir ara ilk 10'u zorlamış olsa da, şu anki 34. sırayı bile hak etmediğini düşünüyorum. maçta hemen hiçbir varlık gösteremedi. gerçi ranking history'e bakılırsa bir ara 400'lere gerilediğine göre önemli sakatlık yaşamış olsa gerek.

ayrıca bugünkü maçta servis öncesi, seyircilerden birinin 'novak'ın backhand'ine at' demesi üzerine, kendisine raketi uzatarak gel sen at şeklinde tepki verip, ardından da djoker'in backhand kanadından sayıyı alınca, seyirciye dönüp senin sayende sayıyı kazandım şeklindeki sempatik hareketiyle seyircileri güldürmüştür.
  • isminden ötürü çok uğraştığım ama bir türlü ısınamadığım, sağı solu belli olmayan, kah çok iyi servis atıp sonuna kadar götüren kah abuk subuk mağlubiyetler alan bir tenisçi.
    bu ara formda, bu sayede yükselir, sonra verdiği kiloları yine alır...
  • doping cezasından döndükten sonra ilk turnuvasını kazanmıştır.
  • marin cilic gibi haksız yere aldığı ''doping'' cezasının sonunda 21 temmuz itibariyle 847. sıraya kadar düşmüş muhteşem oyuncu.

ancak, bu son 2 ayda oynadığı turnuvalarla 29 eylül itibariyle 152. sıraya yükseldi.

umarım önümüzdeki seneye ilk 100 içinde başlayacak ve önümüzdeki senelerini eski günlerindeki gibi geçirecek.
  • brisbane'e elemelerin son turunda veda ederek üzmüş olan muhteşem insan.
  • kariyerinin 200. atp tur kariyeri galibiyetini alan tenisçi, 200 galibiyete karşı 168 mağlubiyeti var