şükela:  tümü | bugün
 • toz kumaş boyası markası.
 • siyah kıyafet hastası mimarlara şiddetle tavsiye edilir...
  ancak otomatik çamaşır makinasında boyama tarifi verdikten sonra, makinanın nasıl temzileneceğinin tarifini de verseler pek mutlu olacağım... canım çıktı detarjan gözünü temizleyeyim derken...
 • norveçli şarkıcı maria mena'nın geçen ay piyasaya çıkmış olan 5. stüdyo albümü.
 • bir maya vitkova filmi: viktoria

  film kendi hayatımdan kesitleri bana anımsatması açısından bende özel bir yer edindi; ancak filmi izleyen arkadaşlarımdan da pozitif yorumlar duydum. kesinlikle izlemenizi öneririm.
  2014 uluslararası film festival'inde münih'te gösterilen filmin sonunda kendisini dinleme fırsatımız oldu, bundan sonrasını filmi izledikten sonra okumanızı tavsiye ederim.

  --- spoiler ---

  *vitkova filmi yaparken kendisinin annesiyle olan ilişkisinden esinlenmiş.
  *filmde unutulmuş veya tanınmamış oyuncular kullanmış. oyuncu seçimi için saatler süren profesonel çabaları pek işe yaramamış, seçimler temelde tesadüfi gerçekleşmiş. mesela boryana karakterindeki ırmena chichikova'yla sokakta tanışıp oyuncu olduğunu öğrenince ona rol teklif etmiş. çocuk ve ergen viktoria rollerini ise vitkova'nın yeğenleri oynamış. ergen vitkova çekimlerde geç kalması ve gelgitleriyle ekibe zor anlar yaşatmış.
  *sütü temizliğin bir simgesi olarak olayların başını ve sonunu vurgulamak için kullanmış. süt yağan sahneyi çekmek için bir kamyon süt harcanmış.
  *film için baştan sona on yıldan fazla zaman harcamış. film yapıcısı şirketlerin beklentilerine bağlı kalmamak, isteklerini bağımsızca uygulamak için kendi film şirketini kurmuş.
  --- spoiler ---
 • berlin film festivali'nde odul alan bu film tipki birdman gibi tek cekim ve simdiden almanlarin yeni harikasi oldugu soyleniyor.

  darren aronofsky ustad ilk kez bir filmden bu kadar etkilendigini soylemis.

  (bkz: http://flavorwire.com/…cked-darren-aronofskys-world)
 • 2018 haziran ortasında çıkması planlanan 9 parçadan oluşacak albümü.
  albümdeki parçalar,

  1. werwolf
  2. june 44
  3. equestrian bloodlust
  4. tiger i
  5. narva
  6. the last fallen
  7. viktoria
  8. the devil's song
  9. silent night
 • albümden, werwolf parçası yayınlandı.

  (bkz: #76414996)
 • bir iki şarkı dışında farklılık sunmayan, "turneye çıkacaz yeni parçalar da olsun" albümü. çiğ tonlar ve bazı vokal denemeleri ise güzel.

  (bkz: #78425085)
 • frontschwein a kafa tutan 2018 model marduk albümü. deliriyorum...

  çok önemli bilgi; frontschwein a kafa tutmak çok ağır göt ister...adamlar amına koymuş...