şükela:  tümü | bugün
  • doluca'nın yeni çıkardığı muhteşem şarap. nasıl fiyatlandırılacağını bilemiyorum ama hiç de az olmayacak gibi görünüyor. tadının harikuladeliği bir yana, anadolu tarafının en esaslı üç üzümünden üretilmiş; boğazkere, kalecik karası ve öküzgözü.
    içimi oldukça kolay ama etkisi de hiç az olmadı benim üzerimde. klasik kuru erik-böğürtlen çağrışımı sayesinde sevimli sevimli sırıttırıyor insanı vallahi. öyle ki; sarafin merlot gibi insan-üstü bir şaraptan sonra rahat rahat 2. sıraya koyarım villa doluca neo'yu. (kulvarları oldukça farklı tabi, ben kendi beğeni sıralamamda yaptım bunu)
    ilgilenenler için şöyle bilgi vereyim; şarabı rekoltesinden itibaren 3-4 yıl içinde içmeniz gerekiyor. tabi bu arada da doğru düzgün koşullarda bekleteceksiniz.

sade peynir, yoğurtsuz ve acısız mezeler, kebaplar, pideler, pizzalar, domates soslu beyaz etler, etli makarnalar ve sıcak sebze yemekleri ile dibine kadar uyum da göstermesi muhtemeldir neo'nun.

söjlük yajarı olarak *hıck* tavşiye etmek boynumun borjudur. *hıck*
  • ayrıca villa doluca morpheus ve villa doluca trinity adlı iki modeli daha bulunan şarap.
    (bkz: kendinden iğrenmek)
  • hem kalitesi hem fiyatı doluca marka ile dlc marka arasındadır. bir ara üründür.
  • içimi oldukça kolay olan yumuşak bir şarap. olağanüstü bir şarap değildir ama genelde piyasada kıyaslandığı diğer ürünlere bakılırsa onların yarı fiyatında olduğu görülür.
  • içimi yumuşak olmakla beraber, çok sıradan bir şarap değildir. ağızda çok hoş meyve karışımı tadı bırakır. dili çok buruk yapmaz. sabah akşam demeden keyifle içilebilir.
  • 15 günde bir falan migros'ta indirime giriyor. normalde 20 25 lira sanırım, indirim zamanı 12 ila 14 tl. ikram ettiğim ve beğenmedim diyen insan olmadı, her daim evde 3 5 tane bulunması iyi oluyor...
  • benim gibi şarapla arası iyi olmayanları iki kere düşünmeye itecek şarap.

içtim, sevdim, yine içicem.
  • migrostan haftaiçi alınmaması gereken şarap. 27 28den okutuyolar. haftasonu illa ki 18-20 civarına düşüyor. cumadan itibaren indirime giriyor genelde. benim tek içtiğim beyaz şarap. onu da bulamazsam buzbağ alıyorum ama neo daha iyi.
  • yilbasini beklerken arkadaslarla oturup dawid bowie eşliginde birer kadeh ictigimiz icimi hafif ortalama tadi olan şarap
  • migrosta 21,90 tekelde 32,00 liraya satılan ferah sarap.