şükela:  tümü | bugün
  • büyükada'da büyük tur yolu üzerinde, adanın sedef adası'na bakan kısmında kalan minik otel. eski bir köşkten otele çevirmiş olup, tahminimce bir aile tarafından işletilen şirin bir yer kendisi. üst katında orta oda olan 2 nolu oda, manzara açısından en iyi odasıdır. ayrıca akşamları bahçesinde yapılan fasıla katılmanızı da tavsiye ederim, en kısa zamanda tekrar deneyimleyesim var, çok sevdim lağn!
  • adanın sakin bir kısmında, kafa dinlemelik, huzurlu, bol oksijenli bir butik otel-pansiyon karışımı tesis. 1900 yılında ahşap, yalı baskı dış cephe kaplamalı olarak inşa edilmiş, oldukça bakımlı, 2. derece tarihi eser statüsünde turistik bir binadır. yapılış amacı aile için konut olup iç kapılarının bazıları ender ve zor bir işçilik gerektiren kemerli kapılardır. bunları yapan ustalar ne muhterem insanlarmış ki bugün bile bir kemerli kapı geçişleri ile insana şapka çıkarttırırlar.
  • büyükada'ya tekrar yolum düşerse nerede kalacağım sorusunun cevabı olan mekandır.

    diğer oteller, pansiyonlar gibi merkezin dibinde olmasa da güzelliği de buradan gelmektedir. saçma sapan binadan oluşan bir otelde kalmaktansa gidin burada kalın güzel bşr bahçesi var, çalışanlar güler yüzlü, sevecen.