şükela:  tümü | bugün
  • evet ankara çankaya’da yaşanan bir durum. site yönetimi 5 senedir oturduğum sitede bundan sonra siteye köpek besleyenleri almayacağına dair bir karar aldı. şahsen en büyük bahçeli sitede taşınma sebebim olan köpek beslemek 50’den fazla villası olan sitede yasaklandı. bu kadar salakça bir durum olamaz. sen bahçeli eve taşınacaksın ama site yönetimi sana köpek beslemeyi yasaklayacak. pardon ama kardeşim bu nasıl mümkün olabilir.

6 senedir köpek beslerim ben bu kadar köpeklerden nefret eden bir insan topluluğu olan bir site görmedim. köpeğim havlıyor diye kalp krizi geçiriyordum diyip gelen var. sürekli havlamasından değil ama köpeğim (dışarıda besliyorum) bazen gece yarısı birisini görünce havlıyor. bunu önlemek içinde zaten sera evi gibi bir naylon ev yaptım kulübesinin üstüne.

ayrıca köpeğimin dışkısını temizliyor muyum diye balkondan kontrol eden teyzelerde cabası. bazen yolda kontrol ediyorlar topladın mı bakalım diye.

ilk taşındığımda (karşı komşum-neyse ki taşındı) bu köpek böyle havlarsa ben haplarım diye millete söyleyince ben zıvanadan çıkmıştım. sonra kamera koydum köpek kulübesinin önüne ki biri birşey yapmasın diye.

buna ek olarak site içinde gezdirmek yasak dediler peşime güvenlik yollattılar. banane kardeşim ben burada para vericem site aidatına sorununa ama site dışında bir de köpek mi gezdircem. sokak köpekleriyle zaten sıkıntı çıkıyor dedim. umrumda bile değil valla.
  • (bkz: la site de villa)

köpek 24/7 havlamıyorsa haklı serzeniştir.