şükela:  tümü | bugün
 • depeche mode, yazoo, erasure vs.nin kurucusu, ingiliz elektronik popcu.
 • the beatles vasitasiyle tanistigim bi arkadas. kanyak insani. yanlis zamanda dogmus haberi yok. seksenlerde su yaslarini yasasaymis dans pistlerinin aranan adami olurmus da biraz gec kalmis. neyse yine de o donemlerin muzigini bu adama soruyoruz ki biraz bilgilenelim bir seyler ogrenelim di mi? reason isimli guzide programin da kurtlarindandir. iyi isler cikartacak bu adam da imkan, firsat vermiyorlar ki efendim... yetkilileri goreve davet ediyorum!
 • reason canavarı
 • iyi niyetli, yardimsever, düşünceli. msn'de konferans meraklisi. anlamiyorum ne zevk aliyor ama yine de seviyorm cok. muzigi seviyor. müzik yapiyor, yapacak. etrafimda olsun dedigim, diyebilecegim adamlardan.
 • bugüne kadar hakkında hiç bir şey yazmadığımı şimdi farkedip şaşırdığım insan. hayret ettim, bu adama denecek laf olmaz mı hiç? olmaz olur mu... ama ne desek boş.
  iyi niyetini ve samimiyetini seviyorum en çok, o kadar iyi niyetli ki insan kızacak gibi olsa bile kızamıyor bazen. (yani kızacak gibi olsa bi insan, kızamaz bu adama, öyle demek lazım. yoksa kızdırdığından değil.) (hayır kulak koleksiyonu yaptığımdan değil...)
  bir de euro-pop deliliği var ki kendisinin, sormayın gitsin. eski metalcilerden kim(se) kal(ma)dı?
  onun müziğini salın ortama, kendinden geçiyor, süper dans ediyor. marc almond halt etmiş...
 • bir de en çok üç maymun içmeden önceki hazırlık aşamasında seviyorum vince clarke'ı.
  panik içinde oluşunu seviyorum, sonra da yüzü ekşiyor, gülüyoruz the beatles'la.
  komik adam vesselam.
 • basildon menşeyli müzik dehası. kariyerindeki tüm gruplarda başarılı olmuş, ismi bilinmese de özellikle 80'leri temsil eden birçok şarkıda imzası bulunmaktadır. bir de depeche mode'u kurup ilk albümden sonra grubu bırakması garip olsa da bu bile dolaylı yoldan faydalı olmuştur. zira clarke'ın önderliğinde pek tercih etmeyecekleri karanlık bir sound ile yola devam etmişler ve ortaya sağlam hit parçalar konulmuştur.