şükela:  tümü | bugün
  • az alkmaar takımında forma giyen hollandalı santrafor.
  • 1994 doğumlu hollanda liginde az alkmaar takımında gol krallığına giden 1.80 boyunda genç yırtıcı forvet. muhtemelen iki sene içinde premier ligde görürüz kendisini.
    annesi annemarie verstappen da eski dünya şampiyonu yüzücüymüş. komple sporcu bu dutch arkadaşlar efendim, tutamıyoruz.
  • topu sürüşü, halimiyeti, şutları, golleri direk wayne rooney'i andırıyor. arsenal peşinde büyük ihtimal seneye de onlarda oynar.

https://www.youtube.com/watch?v=5i-4h9vmijq
  • 2015/16 sezonunda takımı az alkmaar ile çıktığı 34 eredivisie maçında 27 gol atıp 5 de asist yapmayı başaran 21 yaşının sonlarına gelmiş hollandalı forvet oyuncusu. bu sezon göstermiş olduğu performans ile hollanda a milli futbol takımına yükselmeyi başaran 1,80m'lik bu arkadaş son iki milli maçında da gol atmayı başarmış.*

* https://www.twitter.com/vincentjanssen_
  • az alkmaar'a 1 sene gibi kısa bir sürede 21.5 milyon euro net kar ettirmiş futbolcudur, işte bunlara transfer başarısı diyorlar. milliyeti farketmeksizin hollanda'dan giden oyuncuların özellikle hücum oyuncularının çoğunun epl'de bocaladığını düşünürsek bu transfer tam bir soru işareti tottenham için. bu sene alkmaar'da çok büyük işler yaptı, çok fırsatçı bir golcü ama bilmiyorum, önceden konuşup yanılmışlığım da oldu tam isabet ettirdiklerim de. o yüzden konuşmamak en iyisi, epl'de ilk sezonda 15 gole ulaşabilirse bile başarı bence.
  • tottanham'ın her sezon 10-15 milyon euro parayı çöpe atma geleneğinin son temsilcisi gibi geliyor bana. hollanda'da gol makinesi olup da büyük liglerde çamaşır makinesine dönen çok futbolcu gördük, bir spurs taraftarı olarak yanılmayı çok isterim ama pek ümitli değilim.
  • geçtiğimiz sezon hollanda liginin ilk yarısında 7 gol, ikinci yarısında ise 21 gol atıp, toplamda attığı 28 gol ile ligi gol kralı olarak tamamlamıştı. bu sezon başında ise tottenham'a 22 milyon euro'ya transfer oldu.

tottenham'da şu ana kadar çıktığı biri ilk onbir olmak üzere beş maçta golle tanışamadı.